ایام محرم 1398
1396/11/18 23:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بانک مرکزی:

واردات از هند، کره جنوبی، ترکیه و چین فقط با روش بانکی میسر است

ثبت سفارش برای واردات کالا از هند، کره جنوبی، ترکیه و چین از دهم بهمن ماه مطابق بخشنامه ابلاغ شده معاون اول رییس جمهوری به بانک مرکزی و سایر دستگاه های ذیربط، فقط با روش بانکی از طریق گشایش اعتبار اسنادی، برات یا حواله ممکن است.
واردات از هند، کره جنوبی، ترکیه و چین فقط با روش بانکی میسر است ثبت سفارش برای واردات کالا از هند، کره جنوبی، ترکیه و چین از دهم بهمن ماه مطابق بخشنامه ابلاغ شده معاون اول رییس جمهوری به بانک مرکزی و سایر دستگاه های ذیربط، فقط با روش بانکی از طریق گشایش اعتبار اسنادی، برات یا حواله ممکن است. https://cdn.icana.ir/d/019/46862.jpg واردات,از,هند،,کره,جنوبی،,ترکیه,و,چین,فقط,با,روش,بانکی,میسر,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مدیرکل سیاست ها و مقررات ارزی گفت: برای واردات کالا به کشور 2روش «بانکی» و «غیربانکی» وجود دارد که در روش بانکی تخصیص و تامین ارز عمدتا توسط بانک مرکزی و پرداخت آن به واسطه یکی از بانک های عامل انجام می گیرد.

مهدی کسرایی پور افزود: در روش غیربانکی یا همان روش «بدون انتقال ارز» هیچ یک از بانک های تجاری یا تخصصی کشور به عنوان بانک عامل در پرداخت بهای کالای وارداتی دخیل نیستند.

وی درباره ثبت سفارش های انجام شده برای واردات از چهار کشور اشاره شده با روش غیربانکی قبل از ابلاغ بخشنامه معاون اول رییس جمهوری گفت: سازمان توسعه تجارت، گمرک و سایر دستگاه های ذیربط در زمینه اینگونه از ثبت سفارش ها، تمهیدهای لازم را اندیشیده اند و این موارد به بانک مرکزی و شبکه بانکی کشور ارتباطی ندارد.

به گزارش ایرنا، رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران امروز گفت: حجم تجارت خارجی کشور در 10 ماه گذشته به 80 میلیارد دلار رسید که 37 میلیارد دلار آن صادرات با رشد یک و هفت دهم درصدی و 42 میلیارد دلار واردات با رشد 22 درصد واردات بود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet