هدر موبایل
1396/11/18 23:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
علاءالدین بروجردی در سفر به چین:

پیگیری جدی سرنوشت دریانوردان سانچی

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: رسیدن به نتیجه قطعی، مورد نظر خانواده دریانوردان سانچی است که آن را در این سفر پیگیری خواهیم کرد.
پیگیری جدی سرنوشت دریانوردان سانچی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: رسیدن به نتیجه قطعی، مورد نظر خانواده دریانوردان سانچی است که آن را در این سفر پیگیری خواهیم کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608101379150133.jpg پیگیری,جدی,سرنوشت,دریانوردان,سانچی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، پیگیری سرنوشت دریانوردان سانچی را یکی از موارد مهم در سفر خود به چین و ملاقات با مسئولان این کشور بیان کرد.

علاءالدین بروجردی پس از دیدار با وزیر خارجه چین گفت: رسیدن به نتیجه قطعی ، مورد نظر خانواده هاست که این موضوع را در این سفر پیگیری خواهیم کرد.

وی به حضور خانواده های دریانوردان سانچی در مجلس برای پیگیری این موضوع در دو روز قبل ، اشاره کرد و افزود: انتظار خانواده ها این است که با توجه به غرق شدن کشتی، از طریق اعزام غواص و مشاهده عینی ، به نظر قطعی برسند.

همکاری ایران و چین در زمینه خط آهن
بروجردی همچنین به ملاقات خود با مدیرعامل شرکت راه آهن چین اشاره کرد و گفت: یکی از محورهای همکاری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین، خط آهن است که در گسترش آن هم دولت و هم مجلس تاکید فراوان دارند.

وی با بیان اینکه چینی ها هم قطار سریع السیر تهران به قم و اصفهان را و همچنین برقی کردن قطار تهران و مشهد را در دستور کار دارند افزود: پیشنهادهای دیگری نیز برای گسترش مسیر قطار سریع السیر از سوی چینی ها وجود دارد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: چین تنها کشوری است در جهان که بیشترین خط آهن سریع السیر را که حدود 22 هزار کیلومتر است دارد و 10 هزار کیلومتر نیز در دست طراحی و اجرا دارد که منحصر به فرد است.

بروجردی به تجارب بسیار خوب چینی ها در این زمینه اشاره کرد و افزود: احداث خط آهن سریع السیر یکی از زمینه های مناسب هکاری دو کشو راست که در آینده گسترش پیدا خواهد کرد.

بررسی مشکلات بانکی میان ایران و چین
وی در بخش دیگری از مصاحبه خود در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما مبنی بر اینکه در این سفر ، مسائل و مشکلات بانکی میان ایران و چین را پیگیری خواهد کرد، گفت: یکی از محورهای گلایه آمیز همین نکته بود.

بروجردی افزود: با توجه به اینکه مشکلات بانکی در کشورهای ژاپن، کره جنوبی، هند و کشورهای دیگر که خریدار نفت ما هستند، به میزان قابل توجهی حل شده، انتظار این است که چین این گره را باز کند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، وی با بیان اینکه نقش آمریکایی ها در کل اقتصاد ما در جهان تخریبی است گفت: اما با توجه به اینکه کشورها در پی منافع خود هستند این انتظار به چینی ها منتقل شد که این معضل را حل کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet