هدر موبایل
1396/11/19 10:34:02
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اینستاملت:

گلایه‌ها از ادبیات نادرست معاون رئیس‌جمهور / دیپلماسی پارلمانی برای قطار سریع‌السیر تهران-مشهد / افزایش ۲۰ ساله‌ی امید به زندگی از پیروزی انقلاب تاکنون / شکایت از وزارت اقتصاد بخاطر چای!

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است.
گلایه‌ها از ادبیات نادرست معاون رئیس‌جمهور / دیپلماسی پارلمانی برای قطار سریع‌السیر تهران-مشهد / افزایش ۲۰ ساله‌ی امید به زندگی از پیروزی انقلاب تاکنون / شکایت از وزارت اقتصاد بخاطر چای! اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612106429775457.jpg گلایه‌ها,از,ادبیات,نادرست,معاون,رئیس‌جمهور,/,دیپلماسی,پارلمانی,برای,قطار,سریع‌السیر,تهران-مشهد,/,افزایش,۲۰,ساله‌ی,امید,به,زندگی,از,پیروزی,انقلاب,تاکنون,/,شکایت,از,وزارت,اقتصاد,بخاطر,چای! Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی، در آخرین پست اینستاگرامی خود تصویری از دیدارش با نماینده ویژه مجلس دومای روسیه به اشتراک گذاشت.

 

وی در پستی دیگر از تشریح مصوبات مهم گزارش کمیسیون تلفیق در بخش درآمدی بودجه 97 خبر داد.

 

بهروز نعمتی سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامى، در صفحه شخصی خود نوشت:

امروز در تذکری گفتم: معاون رییس جمهور نباید به نمایندگان مردم توهین کند.
رییس مجلس هم در تکمیل تذکرم گفت:اقدام معاون رییس جمهور نادرست بود؛
مگر دولت خیلی لایحه‌ای منقحی ارائه داده که مجلس آن را بخواهد بهم بریزد!
سخنگوی دولت نیز با تاکید بر تقویت همکاری مجلس و دولت گفت: تقویت مجلس، تقویت دولت محسوب شده و بایستی از ادبیات درستی استفاده کنیم، با معاون رییس جمهور نیز در این زمینه صحبت خواهم کرد.

 

وی در پستی دیگر مطرح کرد: علی کریمی و دیگر اسطوره‌های فوتبال جزء سرمایه‌های اجتماعی ما محسوب شده و زحمات زیادی برای فوتبال ما کشیده‌اند، حرف های جدی هم برای گفتن دارند که فدارسیون فوتبال و وزارت ورزش باید با سعه صدر به آنها گوش دهد. ما متاسفیم، ۱۰۰ بار هم متاسفیم که فدراسیون فوتبال گوش شنوایی ندارد!

 

 

فریدون حسنوند رئیس کمیسیون انرژی و نمانده اندیمشک در مجلس شورای اسلامی، از پیگیری هایش در خصوص تعریض، روشنایی، جدول بندی و احداث فضای سبز ورودی جاده سد کرخه اندیمشک و تعریض جاده سد دز اندیمشک نوشت.

 

علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در راس هیاتی پارلمانی به منظور دیدار و گفت و گو با مقامات کشور چین تهران را به مقصد پکن ترک کرد.

علاءالدین بروجردی در صدر هیئتی صبح امروز برای انجام ملاقات و مذاکره با مقامات چینی وارد پکن شد. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از پکن ؛ رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در صدر هیئتی، صبح امروز برای انجام ملاقات و مذاکره با مقامات چینی وارد پکن شد. علاءالدین بروجردی عصر امروز با مدیر عامل راه آهن چین ملاقات خواهد کرد. بروجردی همچنین امشب با وزیر خارجه چین ملاقات و درباره گسترش روابط و مسائل دو جانبه گفتگو خواهد کرد .  بروجردی فردا نیز با خانم ( فو اینگ ) رییس کمیته امور خارجی کنگره ملی خلق چین و آقای (چِن یوان ) نایب رییس کنفرانس مشورتی سیاسی خلق چین دیدار و ملاقات خواهد کرد. رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ، جمعه به شانگهای برای ملاقات با مسئولان محلی کنگره و بازدید ، سفر خواهد کرد.

 

وی در پستی دیگر از بازدیدش از نمایشگاه شرکت راه آهن چین نوشت:

مجلس از پروژه احداث خط آهن سریع السیر توسط چینی ها در ایران حمایت می کند.

علاءالدین بروجردی در دیدار با ( جانگ جونگ یان ) مدیر عامل شرکت راه آهن چین به طرح خط آهن تهران مشهد اشاره کرد و افزود : پروژه تهران مشهد پر تردد ترین مسیر سفر مسافران است . 
وی احداث خط آهن سریع السیر تهران- تبریز را نیز مهم خواند و گفت : این طرح میتواند حجم همکاری ها را افزایش دهد . 
بروجردی ابراز امیدواری کرد هرچه زودتر طرح های خط آهن سریع السیر در ایران به بهره برداری برسد . 
وی با بیان اینکه ایران و چین همکاری های خوبی در زمینه مسائل سیاسی و اقتصادی دارند،مسائل بانکی را یکی از مشکلات بر سر راه همکاری ها دانست و بر رفع هر چه زودتر این مشکلات تاکید کرد . 
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود : ما متعجب هستیم که چرا این مشکلات بانکی در روابط و همکاری ها وجود دارد . 
بروجردی با اشاره به اینکه چین در زمان تحریم ها کمک شایانی به ایران کرده است گفت : ما قدردان این کمک ها هستیم. 
وی چین را کشوری قدرتمند عضو شورای امنیت سازمان ملل خواند و گفت : چین به سرعت در حال حرکت به سوی اقتصاد نخست دنیاست . 
بروجردی افزود : ایران و چین دوست همیشگی بوده اند ، هستند و خواهند بود . 
وی گفت : نگاه ما به چین یک روابط راهبردی است همانگونه که از 2500 سال پیش اینگونه بوده است. 
بروجردی با اشاره به ورود کالاهای درجه دو‌ و سه چینی به بازار ایران گفت : ذهنیت منفی افکار عمومی ایران متاثر از این کالاهاست . 
وی افزود : نباید اجازه دهیم که این انحراف در افکار عمومی از سوی سود جویان انجام شود. 

 

بروجردی در پستی دیگر از دیدارش با  لئونید اسلوتسکی رئیس کمیته اموربین الملل دومای دولتی فدراسیون روسیه خبر داد.

بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به روابط مثبت و راهبردی دو کشور گفت: بسترهای فراوانی در زمینه های اقتصادی، انرژی و کشاورزی در دو کشو وجود دارد که بهره گیری درست از آن می تواند به تقویت و تحکیم مناسبات فیمابین منجر شود.

وی افزود:توسعه مراودات میان مجالس ایران و روسیه به برداشتن گام هایی بلند در روابط دو جانبه کمک می کند. 
سیاست های منفعت جویانه آمریکا و رژیم صهیونیستی موجب ناامنی و بحران های امنیتی در منطقه شده است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر تداوم همکاری میان جمهوری اسلامی ایران و روسیه در تحولات منطقه ای و بین المللی، افزود: تداوم و تقویت رایزنی های جمهوری اسلامی ایران و روسیه در موضوعات منطقه ای و بین المللی می تواند به برقراری صلح و ثبات در منطقه و جهان کمک فراوانی کند. وی ادامه داد: همکاری و گفتگوهای مستمر دو کشور در بحران سوریه در امر مبارزه با تروریسم و گروه های افراطی نمونه موفقی از همکاری های امنیتی و اطلاعاتی فیمابین بوده است. 
لزوم رفع موانع بانکی و تسهیل مراودات اقتصادی میان بخش های خصوصی دو کشور

بروجردی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به شکست سیاست های آمریکا در منطقه، افزود: سیاست های منفعت جویانه آمریکا و رژیم صهیونیستی موجب ناامنی، بی ثباتی و بحران های امنیتی در منطقه شده است.

وی در پایان بر افزایش سطح مناسبات تجاری، رفع موانع بانکی و تسهیل مراودات اقتصادی میان بخشهای خصوصی دو کشور تأکید کرد.

 

بروجردی همچنین تصاویری از دیدارش با مدیر عامل شرکت راه آهن چین و حضور در دیدار نماینده ویژه مجلس دومای روسیه با دکتر لاریجانی منتشر کرد.

 

غلامرضا تاجگردون رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات و نماینده باشت و گچساران در مجلس شورای اسلامی، با انتشار تصویر زیر نوشت: 

موضوع خیلی ساده بود. پیشنهاد دادیم هر کسی از سال شصت تا الان به عناوین مختلف از سازمانها و منابع طبیعی زمین گرفته و کار مربوطه را انجام نداده زمین را برگردونه یا به قیمت روز پولش را بپردازد. بعضیها مخالف بودند و من نمیدونم چرا! البته میدونم چرا.

 

وی همچنین تصویری از دیدارش با مراسم فجر ماندگار باشت منتشر نمود.

سیدفرید موسوی نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم شورای اسلامی، در اینستاگرام شخصی اش مطرح کرد: ایثارگران جان بر کف آتش نشان با تلاش های شبانه روزی خود از وقوع یک فاجعه جلوگیری کردند.
حادثه ساختمان وزارت نیرو لزوم مقاوم سازی ساختان های قدیمی در تهران، بروز رسانی تجهیزات آتش نشانی و رسیدگی به مشکلات آتش نشانان عزیز را مجدد یادآوری کرد. مصوبه اخیر مجلس گامی در رفع برخی مشکلات این عزیزان جان بر کف بی ادعا بود.

 

سیدکمال الدین شهریاری نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی، با انتشار پست هایی از بازدیدش از پروژه تعریض و بهسازی محور گزدراز ـ چاه حسین جمال، پروژه احداث بزرگراه دلوار ـ دیر و پروژه بلوار خلیج فارس و میدان ورودی بندر دلوار خبر داد.

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم شریف شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، از نشست بررسی اخرین وضعیت سفر رئیس جمهور به استان گیلان با حضور نوبخت و مدیران استانی و استاندار گیلان خبر داد.

 

وی همچنین تصویری از بازدید شبانه اش از روند پیشرفت ایستگاه راه آهن رشت قزوین به همراه محمدباقر نوبخت به اشتراک گذاشت.

 

پروانه مافی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، در صفحه شخصی اش نوشت: برآیند وضعیت مردم پس از انقلاب اسلامی نشان دهنده بهبود نسبی در شاخصهای توسعه است بر اساس پیش بینی صندوق بین المللی پول رشد اقتصادی ایران در سه سال آینده ۳ تا ۶ برابر خواهد بود. میزان امید به زندگی در سال ۹۷ نسبت به سال۵۷ بیش از ۲۰ سال افزایش پیدا کرده است.

 

سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم شهرستان فلاورجان در مجلس شورای اسلامی، از سخنرانی اش در میزگرد«جمهوری اسلامی ایران، از خواسته ها تا عملکردها» خبر داد.

 

محمد دامادی نماینده مردم شریف ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی، تصویری از افتتاح مرکز اقامتى بهبودى بازتوانى اختلال (کمپ ترک اعتیاد) منتشر کرد.

مهرداد لاهوتی نماینده مردم شریف شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی، در خصوص معافیت واردکنندگان چای از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده گفت: قطعا علیه وزارت امور اقتصاد و دارایی شکایت می‌کنیم. سوال نمی‌کنیم بلکه شکایت می‌کنید.نماینده مردم لنگرود درمجلس در خصوص معافیت واردکنندگان چای از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده گفت: قطعا علیه وزارت امور اقتصاد و دارایی شکایت می‌کنیم. مهرداد لاهوتی افزود: در این زمینه از قانون سوء استفاده شده است به این صورت که در قانون به جهت تقویت تولیدکنندگان چای داخلی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شده‌اند. عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر واردکننده چای را نیز با استفاده از این قانون از پرداخت مالیات معاف کرده‌اند، گفت: ما نمی‌دانیم که در مقابل این اقدامات باید چه بگوییم، آیا باید بگوییم که نمی‌فهمند در حالی که بهتر از هر کس دیگری این موضوع را می‌‍ فهمند.

مقابل تولید کننده چای سخت‌گیری و آن را بیچاره می کنند. نماینده مردم لنگرود با اشاره به اینکه در مقابل تولید کننده چای سخت‌گیری و آن را بیچاره می‌کنند، ادامه داد: اما در مقابل واردکنندگان به‌دلیل منافع عده‌ای که در دستگاه‌های دولتی نفوذ دارند و در دستگاه‌های دولتی نیز افرادی حضور دارند که منافع ملی را به منافع افراد می‌فروشند سخت‌گیری صورت نمی‌گیرد.  لاهوتی با تاکید بر اینکه قطعا بر علیه وزارت امور اقتصاد و دارایی شکایت می‌کنیم، سوال نمی‌کنیم بلکه شکایت می‌کنیم، خاطر نشان کرد: این اقدام را سوء استفاده آشکار عده‌ای از قانون می‌دانیم.

 

وی در پستی دیگر تصاویری از بازدیدش از  پروژه بیمارستان در حال ساخت لنگرود و جلسه اش با ریاست بنیاد مسکن شهرستان لنگرود به اشتراک گذاشت.

 

امیر خجسته نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس، تصویری از حضورش در  آیین رونمایی از نشان "همدان 2018" منتشر نمود.

 نماینده مردم همدان و نایب‌رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نباید صرفا به دید یک همایش به این رویدادها نگاه شود گفت: این دو رویداد مهم می‌تواند سکوی پرتابی نه‌ تنها برای همدان، بلکه ایران در بین کشورهای آسیا و سطح بین المللی و به طبع ایجاد اشتغال پایدار در کشور شود.
نماینده مردم همدان و فامنین افزود : اگر برنامه‌های مدون با تشکیل دبیرخانه ای توانا و #صرف_هدفمند_اعتبارات و پای کار آمدن افراد متخصص بتواند راهی فرآیند اجرایی شدن شود میتوان امید داشت که سالها این اتفاق استان را منتفع کند . .
امیر خجسته، بر صرف هدفمند بودجه ها تأکید کرد و گفت: در راستای تأمین زیر‌ساخت‌های همدان در فرصت باقی‌مانده تصمیم‌های خوبی با استاندار همدان اتخاذ شده که مهمترین آنها تقویت زیرساخت‌های گردشگری و افزایش تعداد پروازهای بین‌المللی در زمان برگزاری این رویداد است تا صرفا به دید یک همایش به این دو رویداد نگاه نشود .
وی افزود: ظرفیت‌های بالقوه تاریخی و گردشگری همدان شایسته معرفی هرچه بیشتر در عرصه بین‌الملل است و بر همین اساس باید از 2018 به عنوان فرصت طلایی در شناساندن این استان تاریخی استفاده کرد.

 

وی در پستی دیگر مطرح کرد:  باید به معیشت مردم توجه ویژه ای شود چرا که در غیر اینصورت آسیب جدی به نظام اسلامی وارد می شود که در جهت حل این مشکل بودجه ویژه ای را برای حمایت از اقشار آسیب پذیر زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی در نظر گرفته شده است. 
وی با بیان اینکه 70 هزار میلیارد ریال برای حمایت از اقشار آسیب پذیر تخصیص داده شده است، افزود: همچنین افزایش فساد اقتصادی در جامعه به بدنه انقلاب آسیب وارد می کند. 
وی یکی از مهمترین اولویت های کشور را تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و تصریح کرد: باید از اردوگاه های سیاسی در این زمینه برای اجرای تحقق این مهم کمک گرفت. 
امیر خجسته با بیان اینکه در گرایش های سیاسی خودی و غیر خودی نداریم، تاکید کرد: دولت باید در مبارزه با مفسدان اقتصادی پیشگام شود و قوه قضائیه احکام الهی را در ملأعام اجرا کند.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نیروهای انقلابی در برابر فساد هر شخص و جناحی سکوت نمی کنند و باید مجلس شورای اسلامی با سران مفاسد اقتصادی از قوه نظارتی استفاده کنند.

 

 امیر خجسته در آیین افتتاح و بهره برداری از پروژه بهسازی روستای عبدالرحیم همدان با اشاره به اینکه اقدامات و پروژه‌هایی که در سطح استان و کشور به افتتاح می‌رسند از برکات نظام جمهوری اسلامی ایران و انقلاب است، اظهار داشت: در حد وسع سعی شده است که هر اقدامی برای رفاه حال مردم انجام شود تا شیرینی اقدامات نظام‌ به کام مردم باشد. 
وی از دیگر موارد موثر در انجام پروژه و طرح‌ها را پیگیری‌های مداوم دانست و ابراز کرد: پیگیری مداوم و مستمر شورا و دهیاری در اجرای پروژه ها بسیار موثر است و در همین راستا روستای عبدالرحیم یکی از بهترین شوراها و دهیارهای استان را در خود دارد.
امیرخجسته با بیان اینکه استان ما در راستای اجرای طرح و پروژه‌ها آورده‌های بسیار بزرگی داشته است، تصریح کرد: باید پروژه‌های استان به جدیت پیگیری شود و در صورت پیگیری هیچ کمبود اعتباری وجود ندارد.

 

خجسته همچنین تصویری از جدیدترین شماره هفته نامه "چشم انداز همان" منتشر کرد.

سیدحسین افضلی نماینده مردم شهرستان اقلید در مجلس شورای اسلامی، با انتشار پست زیر خبر داد: سامانه تلویزیون دیجیتال در ایستگاه خارستان اقلید نصب و راه اندازی شد.

سیدجواد ساداتی نژاد نماینده مردمکاشان و آران و بیدگل در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی،در صفحه خود در اینستاگرام عنوان کرد: افزایش مالیات تولیدکننده شلیک تیر آخر به تولید است/ حمایت خوبی از اصناف و فعالان بخش خصوصی شاهد نیستیم.

 

وی در پست هایی دیگر از سخنرانی های آتی اش نوشت.

علی اسدی نماینده مردم شهرستان شهربابک در مجلس شورای اسلامی، با انتشار پستی مطرح کرد:  استقلال مجتمع مس گامی ویژه و رخدادی موثر در راه توسعه و ایجاد ظرفیت ها در شهرستان است.

مهدی سنایی نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی و سفیر کنونی ایران در روسیه، در توضیح پست اینستاگرام خود نوشت: بخشی ازگفتگوی امروز با "شبکه تلویزیونی روسیه بیست و چهار" در خصوص موضوعاتی همچون روابط دو جانبه سیاسی و اقتصادی، منطقه ای و بین المللی ایران و روسیه، مسئله سوریه و چشم انداز حل آن در مذاکرات آستانه و کنگره سوچی، مبارزه با تروریسم، برجام و همکاری های تجاری و موافقتنامه همکاری ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا.

کمال الدین پیرموذن نماینده مردم اردبیل،نیر،نمین و سرعین در مجلس نهم شورای اسلامی، در جدیدترین پست اینستاگرامی خود نوشت: آرمان- شرایط فعلی کشور و مسائل پیرامون آن، انسجام بیشتری را از جانب نمایندگان برآمده از رای ملت را می‌طلبید. در این مقطع که کشور با مشکلات متفاوتی مواجه است و همه باید درکنار هم دل در توسعه کشور دهند. باید مطالبات بحق و قانونی مردم شنیده شود و رسیدن به این مطالبات، سرلوحه اقدامات مسئولان قرارگیرد. منافع ملی در راه پیشبرد جامعه باید بر منافع شخصی و جناحی ارجع باشد و برازنده نیست که به بیراهه رفت. زمانی که در دولت آقای احمدی‌نژاد، جامعه با کاهش چشمگیر ارزش ریال مواجه شد، آنهم نه درحالت معمول، بلکه بر اثر کوتاهی و اختلاس چند نفر صراف منتسب به نهاد ریاست‌جمهوری، نمایندگان از ایشان به دلیل آنکه اجازه ندادند مسئول وقت، در این‌باره گزارش دهد سوال داشتند. کسانی که امروز سردمدار این جریان پرسش از روحانی هستند در آن دوران مدعی بودند که برطبق شرایط کنونی، مصلحت نیست از رئیس‌جمهور سوال شود و نباید به این موضوع ورود کرد. نام نمایندگان دلواپس مجلس که امروز در راس پرسشگران از ریاست‌جمهوری هستند، در همان زمان به عنوان مخالفان پرسش برسر زبان‌ها بود. امروز اما همین نمایندگان بر این حرکت غیرضروری درحال حاضر اصرار می‌ورزند و توجهی به عواقب آن ندارند. کما آنکه باید توجه داشت همین اشکالات در موسسات اعتباری از قضا ناشی از همان سوءحرکت‌ها و اختلاس‌ها و مشکلاتی است که هم‌جریان‌های این عزیزان در این موسسات در دولت‌های نهم و دهم کلید زدند و همان‌ها دولت را وارد این جریانات کردند. شاید بهتر بود به‌جای این طرح سوال قانونی از رئیس‌جمهور، منتظر نتیجه جلسات بین قوا بمانند. به این مورد هم باید توجه کرد که رئیس‌جمهور یا باید از کیسه بیت‌المال به صندوق بازنشستگان، کم‌بضاعتان و سایرآحاد ملت کمک کرد و یا از همین کیسه ملی برای برطرف کردن مشکلات بانک‌ها هزینه دهد؟ مسلما ملت حاضر نخواهند شد پولشان به‌جای کمک به هم‌نوع، در این راه هزینه شود و به مفسده‌جویان پرداختی صورت گیرد. اما اگر این مساله به‌طور جدی ایجاد شد، از رئیس‌جمهور هم انتظار می‌رود که سکوتش را بشکند و تمام مفاسد پشت پرده این چپاول‌ها و ریشه تمام مشکلات را به‌طور واضح بیان کند تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد. نباید این مشکلات را حاشا کرد به صرف حفظ امنیت. وقتی افرادی منافع شخصی و جناحی خود را بر منافع‌ملی ارجع می‌دانند، بهتر آن است که در جریان این روشنگری اسامی مفسدین مطرح شود.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet