ایام محرم 1398
1396/11/20 13:25:02
سرویس سیاسی
ابوترابی مطرح کرد:

حضور نظامی آمریکا در منطقه با هدف مدیریت ناامنی ها صورت می گیرد/مردم عراق باید آمریکا را از کشورشان بیرون کنند

عضو کمیسیون شوراها در مجلس گفت: تجربه انقلاب اسلامی بخوبی نشان داد که مردم ایران، آمریکا را از کشورشان بیرون کردند.
حضور نظامی آمریکا در منطقه با هدف مدیریت ناامنی ها صورت می گیرد/مردم عراق باید آمریکا را از کشورشان بیرون کنند عضو کمیسیون شوراها در مجلس گفت: تجربه انقلاب اسلامی بخوبی نشان داد که مردم ایران، آمریکا را از کشورشان بیرون کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201801107073040154.jpg حضور,نظامی,آمریکا,در,منطقه,با,هدف,مدیریت,ناامنی,ها,صورت,می,گیرد/مردم,عراق,باید,آمریکا,را,از,کشورشان,بیرون,کنند Icana

ابوالفضل ابوترابی  در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در خصوص اعلام وزارت دفاع ایالات متحده مبنی بر ادامه حضور نظامی در عراق گفت: آمریکا به هر کشوری که پا گذاشته، از آن خارج نشده بلکه باید آن را بزور بیرون کرد. تجربه انقلاب اسلامی بخوبی نشان داد که مردم ایران، آمریکا را از کشورشان بیرون کردند.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی افزود: عراق با داشتن ذخایر نفت و گاز فراوان و هم چنین نزدیکی به ایران می تواند پایگاه مناسبی برای آمریکایی ها باشد. مردم عراق همانطور که داعش را از کشورشان بیرون کردند، باید به حضور نظامی آمریکا در کشورشان نیز پایان بدهند.

وی ادامه داد: از زمان روی کار آمدن بوش پسر و حضور نظامی آمریکا در افغانستان و عراق، همواره منطقه با حوادث و کشتار های بی سابقه ای همراه است و الان هم آنها بعد از تربیت داعش در افغانستان، دوباره ماندن در منطقه را در سر می پرورانند.

این نماینده مجلس در دوره دهم خاطر نشان کرد: وظیفه داعش در منطقه ایجاد ناامنی و بی ثباتی و هم چنین جنگ نیابتی با جبهه مقاومت بود که حیله آنها به سنگ خورد و با لطف خدا و اتحاد میان نیروهای مقاومت، داعش در منطقه شکست سنگینی متحمل شد و تمام نقشه های آمریکا را نقش بر آب کرد.

وی اضافه کرد: آمریکا بعد از شکست، نقشه های دیگری همچون جدایی اقلیم کردستان از عراق و استعفای حریری در عربستان را کلید زد که این نقشه ها نیز با شکست مواجه شد.

ابوترابی تأکید کرد: حضور نظامی آمریکا در منطقه با هدف مدیریت ناامنی ها صورت می گیرد. امروز مشاهده می شود آمریکا بدنبال تغییر استراتژی و آوردن داعش به افغانستان است که با هدف فشار به ایران، روسیه و هم چنین چین صورت می گیرد.

وی بیان کرد: افغانستان موقعیت بسیار سوق الجیشی دارد و با وجود تربیت 25 ساله نیروهای سلفی و تندرو در افغانستان و پاکستان توسط ایادی سعودی، خواهان بکار گیری از ظرفیت آنها برای پیاده کردن نقشه های پلیدشان می باشند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: کشور های منطقه باید به هر صورت به حضور نظامی آمریکا در منطقه پایان دهند چرا که باید این نکته را در ذهن بخاطر داشته باشند که مقصد بعدی ترورست ها بطور حتم کشورشان خواهد بود./

پایان خبر

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet