هدر موبایل
1396/11/20 13:34:27
سرویس سیاسی
ابطحی:

شیفتگی و ترس دلیل مذاکره برخی از رهبران فلسطین با اسرائیل است/مذاکرات ایرلند رسمیت دادن به صهیونیست‌ها است

عضو فراکسیون ولایی مجلس با اشاره به اینکه شیفتگی یا ترس از غرب سبب حضور هیئت فلسطینی در پای میز مذاکره در ایرلند شده است، گفت: متاسفانه فلسطین از درون خودش رنج می برد.
شیفتگی و ترس دلیل مذاکره برخی از رهبران فلسطین با اسرائیل است/مذاکرات ایرلند رسمیت دادن به صهیونیست‌ها است عضو فراکسیون ولایی مجلس با اشاره به اینکه شیفتگی یا ترس از غرب سبب حضور هیئت فلسطینی در پای میز مذاکره در ایرلند شده است، گفت: متاسفانه فلسطین از درون خودش رنج می برد. https://cdn.icana.ir/d/019/201801106715473436.jpg شیفتگی,و,ترس,دلیل,مذاکره,برخی,از,رهبران,فلسطین,با,اسرائیل,است/مذاکرات,ایرلند,رسمیت,دادن,به,صهیونیست‌ها,است Icana

محمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص دیدار دو هیئت از فلسطین و اسرائیل برای احیای مذاکرات میان دو طرف در ایرلند، گفت: تاریخ نشان داده که متاسفانه فلسطین از درون خودش رنج می برد و نمی توان به سران جنبش فتح و برخی از رهبران حماس خوشبین بود؛ به عبارتی برخی به دلیل شیفتگی یا ترس از غربی ها وارد مذاکرات با صهیونیست ها می شوند.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فشار غربی ها بر ملت فلسطین از زمان یاسر عرفات شروع شد، اظهار کرد: به عبارتی پیمان کمپ دیوید، پیمان اسلو و غیره نشان دهنده فشار و زورگویی غرب به مردم فلسطین است.

وی ادامه داد: اگر چه محمود عباس به عنوان رئیس‌جمهور تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که با تعیین شهر قدس به عنوان پایتخت اسرائیل مخالف است و بر این اساس دیگر ارتباطی با ترامپ نخواهد داشت اما پس از گذشت زمان و منحرف شدن افکار عمومی مجدد به دنبال مذاکره هستند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: وقتی هیات مذاکره کننده ای پای میز مذاکره حاضر می شوید به معنی رسمیت دادن به طرف مقابل است که این مهم در دیدار دو هیئت از فلسطین و اسرائیل برای احیای مذاکرات میان دو طرف در ایرلند مشهود است.

ابطحی افزود: ایرلندهای منافع تنگاتنگی با انگلیس دارند از این رو میزبان دو هیئت از فلسطین و اسرائیل شده اند و در این بین نباید فراموش کرد که انگلیسی ها پدرخوانده اسرائیلی ها محسوب می شود لذا این میزبانی قابل تامل است.

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طرح ایجاد کشور مستقل اسرائیل در لوزان سوئیس مطرح شد، خاطرنشان کرد: پس از این موضوع صهیونیست ها با همراهی ایالات متحده آمریکا دائما به کشورهای عربی منطقه فشار می آورند که فلسطین را تنها گذاشته و محور مقاومت را حمایت نکنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet