ایام محرم 1398
1396/11/19 11:53:34
سرویس دیگر رسانه‌ها_
یوسفی مطرح کرد:

لابیگری برای کاهش مالیات سیگار بازی با سلامت و اقتصاد ملی کشور

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به ارجاع لایحه عوارض سیگار به کمیسیون تلفیق مجلس تاکید کرد: لابیگری برای کاهش عوارض سیگار، بازی کردن با سلامت مردم و اقتصاد ملی کشور است و به همین دلیل مالیات سیگار تولید داخل و خارج باید افزایش کند.
لابیگری برای کاهش مالیات سیگار بازی با سلامت و اقتصاد ملی کشور عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به ارجاع لایحه عوارض سیگار به کمیسیون تلفیق مجلس تاکید کرد: لابیگری برای کاهش عوارض سیگار، بازی کردن با سلامت مردم و اقتصاد ملی کشور است و به همین دلیل مالیات سیگار تولید داخل و خارج باید افزایش کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611103079754542.jpg لابیگری,برای,کاهش,مالیات,سیگار,بازی,با,سلامت,و,اقتصاد,ملی,کشور Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ همایون یوسفی افزود: بسیاری از کشورهای دنیا برای کاهش و حتی جلوگیری از مصرف دخانیات، سیاست های مختلفی به مرحله اجرا درآوردند که مهم ترین آن ها، افزایش مالیات است که سهم عمده ای در کاهش مصرف سیگار به همراه داشت. به همین علت برای کنترل و کاهش مصرف دخانیات در کشور، باید تجربه های کشورهای موفق را الگو قرار دهیم تا از میزان مصرف سیگار در کشور کاسته شود.

وی در واکنش با مخالفت برخی نمایندگان مجلس در برابر افزایش مالیات سیگار تولید داخل،  تصریح کرد: اینکه به بهانه حمایت از اشتغال عده ای که در کارخانه های تولید سیگار و مزارع تولید توتون کار می کنند، با افزایش مالیات سیگار مخالفت شود، طرح چنین مسائلی عقلانی نیست، زیرا همه شاهد مضرات و عوارض بی شمار مصرف مواد دخانی و بویژه سیگار در جامعه هستیم که درمان بیماری های ناشی از آن چه هزینه سنگینی به نظام سلامت تحمیل می کند.

به گزارش سلامت آنلاین؛ نماینده اهواز، بای، حمیدیه و کارون در مجلس بر تخصیص منابع حاصل از افزایش مالیات سیگار به بخش سلامت تاکید کرد و گفت: یکی از منابعی که از سال های قبل مقرر بود به نظام سلامت تخصیص پیدا کند، مالیات سیگار بود و در صورتی که درآمدهای حاصل از آن به بخش سلامت تزریق شود، حوزه بهداشت و درمان کشور ارتقا پیدا خواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet