ایام محرم 1398
1396/11/20 07:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
وحدتی:

بحث مالیات سیگار را با حساسیت هر چه بیشتر دنبال خواهیم کرد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: مصرف سیگار، منشا بسیاری از بیماری‌های دستگاه ریوی است و در صورتی که مالیات سیگار افزایش پیدا کند، علاوه بر اینکه از آمار بیماران ناشی از مصرف سیگار کاسته می‌شود، میزان مصرف دخانیات در کشور نیز کاهش پیدا می‌کند.
بحث مالیات سیگار را با حساسیت هر چه بیشتر دنبال خواهیم کرد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: مصرف سیگار، منشا بسیاری از بیماری‌های دستگاه ریوی است و در صورتی که مالیات سیگار افزایش پیدا کند، علاوه بر اینکه از آمار بیماران ناشی از مصرف سیگار کاسته می‌شود، میزان مصرف دخانیات در کشور نیز کاهش پیدا می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109029248942.jpg بحث,مالیات,سیگار,را,با,حساسیت,هر,چه,بیشتر,دنبال,خواهیم,کرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمد وحدتی‌هلان با تاکید بر این که مصرف دخانیات و بویژه سیگار، جان بسیاری از مصرف کنندگان را به مخاطره می اندازد، افزود: مصرف کنندگان سیگار هزینه های درمان خود را در صورت ابتلا به بیماری های مختلف ریوی باید بپردازند، زیرا منطقی نیست هزینه های درمان آنان را نیز نظام سلامت پرداخت کند؛ چرا که بخش های مختلفی وجود دارد که نیازمند بودجه بخش سلامت است.

وی ادامه داد: با این بحث که عوارض سیگارهای خارجی افزایش قابل توجهی داشته باشد، مخالفتی وجود ندارد، اما افزایش مالیات سیگار تولید داخل به دلیل اشتغال عده ای در کارخانه های تولید توتون، باید در حد معقول باشد و در عین حال باید اقدامات فرهنگی انجام داد تا اقشار مختلف مردمی با عوارض جسمی ناشی از مصرف سیگار آشنایی بیشتری پیدا کنند.

نماینده بستان آباد در مجلس تصریح کرد: با افزایش مالیات سیگار، درآمدهای دولت نیز افزایش پیدا می کند که می تواند  بودجه بخش های مورد نیاز کشور را تامین کند.

به گزارش سلامت آنلاین، این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: بر همین اساس با حساسیت هر چه بیشتر بحث مالیات سیگار را دنبال خواهیم کرد تا امسال عوارض معقول تری به سیگار تولید داخل و خارج اختصاص پیدا کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet