خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/11/21 07:28:00
سرویس فرهنگی
احمدی لاشکی:

قانون سهمیه ورود به دانشگاه‌ها دربرنامه ششم توسعه به اصلاح نیاز دارد

عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است سهمیه ورود به دانشگاه در برنامه ششم توسعه نیازمند اصلاح است.
قانون سهمیه ورود به دانشگاه‌ها دربرنامه ششم توسعه به اصلاح نیاز دارد عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است سهمیه ورود به دانشگاه در برنامه ششم توسعه نیازمند اصلاح است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102879662550.jpg قانون,سهمیه,ورود,به,دانشگاه‌ها,دربرنامه,ششم,توسعه,به,اصلاح,نیاز,دارد Icana

قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره سهمیه‌های ورود به دانشگاه‌ها،گفت: در این مسئله که سهمیه باید در دانشگاه‌های کشور وجود داشته باشد، شکی نیست زیرا بالاخره  زمانی که فردی یکی از اعضای خانواده‌اش را از دست داده یا پدرش در طی 8 سال جنگ تحمیلی و دفاع مقدس به مقام والای جانبازی نایل آمده، می‌بایست برای پاسداری از این بزرگواران سهمیه مناسبی در نظر گرفته شود.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سهمیه دانشجویی که در برنامه ششم توسعه مدنظر قرار گرفته است، مناسب نیست زیرا ما اعلام کردیم درحوزه ایثاگران 5 درصد به غیر از 25 درصد حوزه ایثارگران شامل رزمندگانی می‌شود که بالای6 ماه جبهه دارند.

وی ادامه داد: اما از سوی دیگر نیز اعلام کردیم که اگر 25 درصد سهمیه حوزه ایثارگران پر نشد مابقی آن بازگردد به 5 درصد جدیدی که به تازگی اضافه شده؛ تا این افراد سهمیه را به نوعی پوشش دهند.

 احمدی لاشکی افزود: اعمال سهمیه‌ها در حالی است که می‌بایست رعایت شرایط علمی نیز مدنظر قرار گیرد؛ بدین معنا  که  فرد سهمیه دار باید 80 درصد نمره آخرین نفر پذیرفته شده در دانشگاه را کسب کند تا شأن علمی دانشگاه‌های برتر نیز حفظ شود.

عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: سهمیه ورود به دانشگاه در برنامه ششم توسعه نیازمند اصلاح است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet