ایام محرم 1398
1396/11/20 12:00:05
سرویس فرهنگی
میرزاده:

رتبه‌بندی مدارس غیردولتی ضروری است/ کمیته ارزیابی مدارس غیردولتی موفق عمل نکرده است

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با تاکید بر رتبه‌بندی مدارس غیردولتی، تصریح کرد: آموزش و پرورش باید نسبت به کم و کیف اجرای شاخص‌ها ازسوی این قبیل مدارس نظارت کند.
رتبه‌بندی مدارس غیردولتی ضروری است/ کمیته ارزیابی مدارس غیردولتی موفق عمل نکرده است سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با تاکید بر رتبه‌بندی مدارس غیردولتی، تصریح کرد: آموزش و پرورش باید نسبت به کم و کیف اجرای شاخص‌ها ازسوی این قبیل مدارس نظارت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607109918041802.jpg رتبه‌بندی,مدارس,غیردولتی,ضروری,است/,کمیته,ارزیابی,مدارس,غیردولتی,موفق,عمل,نکرده,است Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر ضرورت ایجاد دستورالعملی برای نظارت بر مدارس غیردولتی با در نظر گرفتن شاخص‌ها، معیارها و ملاک‌هایی برای ارزیابی، گفت: اگرچه باید بر مدارس غیردولتی از ابعاد مختلف نظارت شود اما نظارت بر شهریه دریافتی از هر دانش‌آموزان با توجه به ولنگاری که در این زمینه مشاهده می‌شود از اهمیت بسیاری برخوردار است، درواقع شهریه این مدارس در مناطق مختلف باید با توجه به شرایط و میزان امکانات، متفاوت و متناسب باشد اما متاسفانه شهریه‌ها هر سال بدون شاخص مشخصی و توضیح دلیل به خانواده‌ها افزایش پیدا می‌کنند.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگرچه کمیته‌ای برای ارزیابی این مدارس وجود دارد اما شهریه‌ها هر سال به صورت سلیقه‌ای افزایش پیدا می‌کند به همین دلیل رتبه‌بندی مدارس غیردولتی ضروری است، افزود: در صورت رتبه‌بندی مدارس غیرانتفاعی، میزان دریافت شهریه و میزان امکاناتی که باید به دانش‌آموزان ارائه شود مشخص خواهد شد و در صورت تخلف تنزل رتبه امکان‌پذیر خواهد بود.

میرزاده تاکید کرد: در تعیین این شاخص‌ها موارد مختلفی همچون تعداد دانش‌آموز جذب شده، مکان و امکانات ارائه شده، سطح معلمان و میزان فعالیت‌های انجام شده در حوزه‌های تربیتی و پرورشی از اهمیت فراوان دارد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهارکرد: به‌یقین رتبه‌بندی بدون نظارت و جریمه بی‌فایده است به همین دلیل به منظور جلوگیری از روی کاغذ باقی ماندن این شاخص‌ها، آموزش و پرورش باید نسبت به کم و کیف اجرای آن‌ها ازسوی این دست از مدارس نظارت کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet