وکالة الانباء للمجلس الشوری الاسلامی

هدر موبایل
1396/11/20 12:09:45
سرویس دیگر رسانه‌ها_
موسوی مطرح کرد:

بازار ارز نیازمند مدیریتی کارآمدتر/ رتبه 124 ایران در فضای کسب و کار

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به ضرورت مدیریت کارآمدتر در بازار ارز، بر لزوم بهبود فضای کسب و کار تاکید کرد و در عین حال شایعاتی مبنی بر نقش دولت در تلاطم بازار ارز را رد کرد.
بازار ارز نیازمند مدیریتی کارآمدتر/ رتبه 124 ایران در فضای کسب و کار نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به ضرورت مدیریت کارآمدتر در بازار ارز، بر لزوم بهبود فضای کسب و کار تاکید کرد و در عین حال شایعاتی مبنی بر نقش دولت در تلاطم بازار ارز را رد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201802103975492935.jpg بازار,ارز,نیازمند,مدیریتی,کارآمدتر/,رتبه,124,ایران,در,فضای,کسب,و,کار Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سیدفرید موسوی ، اظهار کرد: ما به مدیریت کارآمدتری در حوزه بازار ارز نیاز داریم اما به هر حال اتفاقاتی افتاده و فضای کسب و کار به گونه‌ای است که هر از گاهی تلاطم‌هایی در این حوزه اتفاق می‌افتد.

وی افزود: در حال حاضر نقدینگی بالایی در اقتصاد کشور وجود دارد و این نقدینگی به دنبال جایی است که بیشترین بازدهی را داشته باشد. معمولا در کشورهای دیگر این نقدینگی به سمت بخش مولد اقتصاد و تولید هدایت می‌شود.

وی با اشاره به مشکلات فضای کسب و کار در کشور، اظهار کرد: رتبه 124 ایران در فضای کسب و کار رتبه ناامیدکننده‌ای است و طبیعی است با این شرایط سرمایه‌ها به سمت تولید هدایت نمی‌شود. حتی شاهد فرار سرمایه هم هستیم؛ بنابراین این‌که هر از گاهی چنین تلاطمی در بازار ارز و سکه رخ دهد، طبیعی است.

نماینده مردم تهران در مجلس  خاطرنشان کرد: ما باید مدیریت کارآمدتری داشته باشیم البته نمی‌توانیم خطی نگاه کنیم بلکه یک سلسله اقداماتی باید انجام شود اما اهرم اصلی، بهبود فضای کسب و کار است که اراده جدی نیاز دارد. همچنین باید برای کاهش رتبه فضای کسب و کار ایران اقدام جدی شود و همه احساس کنند اراده‌ای برای حمایت از تولید و بخش‌های مولد وجود دارد و این صرفا در شعار نیست.

به گزارش ایسنا،وی درباره برخی شایعات مبنی بر نقش دولت در نوسان بازار ارز، اظهار کرد: می‌گویند دولت برای جمع کردن نقدینگی چنین کاری انجام می‌دهد اما هیچ دولتی پول ملی خود را به حراج نمی‌گذارد که یکی دو روز امورات جاری خود را بگذراند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet