خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/11/20 11:25:06
سرویس سیاسی
سلیمی:

اعلام حمایت اروپا و آژانس از برجام پاسخ محکمی به مواضع ضدایرانی ترامپ/کاخ سفید به دنبال بهانه سازی برای نقض برجام است

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس گفت: اعلام حمایت از برجام پاسخ محکمی به مواضع ضد برجامی ترامپ است.
اعلام حمایت اروپا و آژانس از برجام پاسخ محکمی به مواضع ضدایرانی ترامپ/کاخ سفید به دنبال بهانه سازی برای نقض برجام است سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس گفت: اعلام حمایت از برجام پاسخ محکمی به مواضع ضد برجامی ترامپ است. https://cdn.icana.ir/d/019/201802100076092036.jpg اعلام,حمایت,اروپا,و,آژانس,از,برجام,پاسخ,محکمی,به,مواضع,ضدایرانی,ترامپ/کاخ,سفید,به,دنبال,بهانه,سازی,برای,نقض,برجام,است Icana

اصغر سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اعلام حمایت اتحادیه اروپا و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از برجام در ششمین نشست سالیانه مقامات ارشد دو طرف، گفت: برجام توافقنامه بین المللی است که تمام کشورهای گروه 1+5 به آن باید تعهد داشته باشند و چنین رویکردی بیانگر اهمیت پایبندی به برجام است.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: جمهوری اسلامی ایران تاکنون پایبندی خود به برجام را به رخ کشورهای طرف تعهدنامه کشانده و همین امر سبب شده تا بهانه ای برای خدشه دار کردن این توافقنامه بدست نیاید.

وی ادامه داد: باید یادآور شد که با روی کار آمدن دولت جدید ایالات متحده آمریکا، مواضع ضد برجامی زیادی از سوی ترامپ اتخاذ شد و وی همواره در تلاش است کشورهای اروپایی را با خود برای برهم زدن برجام همراه کند اما اعلام حمایت مذکور در ششمین نشست سالیانه مقامات ارشد اتحادیه اروپا و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مجددا پاسخ محکمی به مواضع ضد برجامی ترامپ است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: هم اکنون نیز آمریکایی ها تبلیغات زیادی انجام می دهند تا بتوانند افکار عمومی و حتی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را بر علیه ایران سوق دهند؛ البته باید اذعان کرد که گزارش های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مورد برجام خارج از هیاهوهای آمریکایی ها بیانگر تعهد ایران به تعهدات بین المللی است.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم اتحادیه اروپا و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ادامه مسیر اجرای برجام نیز به تعهدات خود پایبند باشند و زمینه بی اعتمادی جامعه بین الملل به تعهدات بین کشورها را فراهم نکنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet