هدر موبایل
1396/11/20 12:19:12
سرویس سیاسی
نوریان مطرح کرد:

چک سفید امضای سعودی برای اعطای کرسی دائم شورای امنیت به اعراب/مخالفت غرب با عضویت دائم اعراب

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد قدرت مالی کشورهای عربی می تواند بر تصمیم سازمان ملل متحد تاثیر بگذارد اما درخواست برای کسب کرسی دائم با مخالفت جدی روبرو خواهد شد.
چک سفید امضای سعودی برای اعطای کرسی دائم شورای امنیت به اعراب/مخالفت غرب با عضویت دائم اعراب عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد قدرت مالی کشورهای عربی می تواند بر تصمیم سازمان ملل متحد تاثیر بگذارد اما درخواست برای کسب کرسی دائم با مخالفت جدی روبرو خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104428701661.jpg چک,سفید,امضای,سعودی,برای,اعطای,کرسی,دائم,شورای,امنیت,به,اعراب/مخالفت,غرب,با,عضویت,دائم,اعراب Icana

اردشیر نوریان درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به درخواست عربستان برای اعطای یک کرسی دائم شورای امنیت به کشور‌های عربی، گفت: به نظر نمی رسد چنین درخواستی با حضور کشورهایی مانند روسیه و چین چنین موضوعی محقق شود.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به تاثیر قدرت مالی کشورهای عربی بر تصمیم سازمان ملل متحد، اظهارکرد: باید یادآور شد که در زمان بان کی مون، دبیر کل سابق سازمان ملل ائتلاف رهبری سعودی در فهرست سیاه این سازمان قرار گرفت اما پس از چند روز که عربستان سعودی و متحدان آن تهدید به حذف میلیون ها دلار از بودجه سازمان ملل متحد شدند، ائتلاف را از لیست حذف کرد که بیانگر تاثیر قدرت مالی کشورهای عربی است.

وی ادامه داد: البته باید اذعان کرد که اضافه شدن ساختار جدید در شورای امنیت سازمان ملل موضوعی نیست که بتوان با به راحتی با پول بدست آورد اما در این بین نمی توان اهمیت مسائل مالی و فشارهای سیاسی را نادیده گرفت؛ متاسفانه گاهی اوقات فشارهای سیاسی و ارائه امتیازهای مالی و غیره سبب اتخاذ تصمیمات نادرست در سازمان های بین المللی مهم شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین باید گفت که در نگاه کلی درخواست عربستان برای اعطای یک کرسی دائم شورای امنیت به کشور‌های عربی با مخالفت جدی قدرت های حاضر در شورای امنیت روبرو خواهد شد.

به گزارش  خبرگزاری خانه ملت، نماینده عربستان سعودی در سازمان ملل اعلام کرد که عربستان در صدر کشور‌هایی است که خواهان اجرای اصلاحات در شورای امنیت و توسعه شیوه‌های عملکرد این نهاد است و در صورت هرگونه اصلاحات در شورای امنیت باید یک کرسی دائمی به کشور‌های عربی اختصاص داده شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet