ایام محرم 1398
1396/11/21 13:45:10
سرویس استان ها
مرادی:

مرکز پژوهش‌های وزارت کشاورزی به داد آفت‌ نخل‌های هرمزگان برسد/ سیر نزولی صادرات خرما با عدم مهار آفت‌های نخلستان

نماینده مردم بندرعباس در مجلس با بیان اینکه مُسری شدن آفت‌های خرما در سایه عدم برنامه ریزی دقیق وزارت کشاورزی اقتصاد خرما داران را هدف گرفته است، گفت: مرکز پژوهش‌های وزارت کشاورزی با راهکارهای کارشناسی به داد آفت‌های نخلستان برسد.
مرکز پژوهش‌های وزارت کشاورزی به داد آفت‌ نخل‌های هرمزگان برسد/ سیر نزولی صادرات خرما با عدم مهار آفت‌های نخلستان نماینده مردم بندرعباس در مجلس با بیان اینکه مُسری شدن آفت‌های خرما در سایه عدم برنامه ریزی دقیق وزارت کشاورزی اقتصاد خرما داران را هدف گرفته است، گفت: مرکز پژوهش‌های وزارت کشاورزی با راهکارهای کارشناسی به داد آفت‌های نخلستان برسد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611103826485450.jpg مرکز,پژوهش‌های,وزارت,کشاورزی,به,داد,آفت‌,نخل‌های,هرمزگان,برسد/,سیر,نزولی,صادرات,خرما,با,عدم,مهار,آفت‌های,نخلستان Icana

احمد مرادی  در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت  درباره وضعیت نخلداران استان هرمزگان،گفت: برای رفع آفت‌های خرما در استان هرمزگان با توجه به تنوع تولید، باید فکری اساسی با هدف جلوگیری از کاهش راندمان  تولید خرما  بکنیم  و این در حالی است که مشکل آفت زدگی به نخیلات در این منطقه بسیار شیوع پیدا کرده  است.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: استان هرمزگان یکی از قطب‌های اصلی تولید خرما در ایران در شرایطی است که تنوع تولید خرما در این منطقه بسیار زیاد است اما  متاسفانه مشکل آفت زدگی به نخیلات در این منطقه بسیار شیوع پیدا کرده و این  امر خسارت‌های جبران ناپذیری را به نخلستان‌ها وارد می‌کند.

وی افزود: اگر فکری اساسی برای معضل آفت خرما در استان هرمزگان  نشود و اعتبارات مناسبی برای ریشه کن کردن آفت خرما در نظر گرفته نشود، صادرات خرمای با کیفیت هرمزگان  با مشکل روبرو می‌شود. 

مرادی با بیان اینکه مُسری شدن آفت‌های خرما در سایه عدم برنامه ریزی دقیق وزارت کشاورزی اقتصاد خرما داران را هدف گرفته است، گفت: مرکز پژوهش‌های وزارت کشاورزی با راهکارهای کارشناسی به داد آفت‌های نخلستان برسد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس یادآورشد: موضوع بسته بندی در محصولات بسیارمهم و در زمینه تبلیغات نقش موثری دارد بنابراین برای تدوام صادرات خرما باید نگاه ویژه به صنایع بسته بندی و فرآوری خرما متمرکز شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet