خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/11/21 08:06:15
سرویس اجتماعی
خضری پاسخ داد:

ایرانی ها چه میزان از لوازم آرایشی قاچاق استفاده می کنند؟/مصرف لوازم آرایشی در کشور 50 برابر کشورهای پیشرفته

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس میزان قاچاق لوازم آرایشی را بیش از ۶۳ درصد دانست و گفت: لوازم آرایشی از طریق معابر رسمی وارد کشور می شود.
ایرانی ها چه میزان از لوازم آرایشی قاچاق استفاده می کنند؟/مصرف لوازم آرایشی در کشور 50 برابر کشورهای پیشرفته عضو کمیسیون اجتماعی مجلس میزان قاچاق لوازم آرایشی را بیش از 63 درصد دانست و گفت: لوازم آرایشی از طریق معابر رسمی وارد کشور می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201712108980661423.jpg ایرانی,ها,چه,میزان,از,لوازم,آرایشی,قاچاق,استفاده,می,کنند؟/مصرف,لوازم,آرایشی,در,کشور,50,برابر,کشورهای,پیشرفته Icana

رسول خضری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با برخی اظهارات مبنی بر اینکه 63 درصد لوازم آرایشی قاچاق است، گفت: به طور قطع قاچاق لوازم آرایشی از این میزان بیشتر بوده و اغلب آنها تقلبی و فاقد استاندارد است.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه قاچاق عمده کشور از جمله لوازم آرایشی با کانتینر و از طریق بنادر وارد کشور می شود، افزود: 95 و نیم درصد قاچاق از طریق معابر رسمی و تنها نیم درصد قاچاق و حتی کمتر از طریق معابر کولبری است و از سویی ورود کالا از طریق معابر کولبری نظام مند بوده و عوارض نیز پرداخت می شود بنابراین برای مبارزه با قاچاق لوازم آرایشی که سلامت مردم را نشانه می رود باید با شبکه های اصلی قاچاق که از طریق معابر رسمی به این کار اقدام می کنند مبارزه کرد.

 وی با بیان اینکه جلوگیری از لوازم آرایشی قاچاق باید در بنادر و معابر رسمی انجام شود، تصریح کرد: مصرف بالای لوازم آرایشی در کشور که 40 تا 50 برابر کشورهای پیشرفته ای مانند آمریکا، انگلیس، آلمان، فرانسه، سوئیس و ایتالیا است به افزایش قاچاق دامن زده است.

خضری با هشدار نسبت به تبعات سوء لوازم و آرایشی قاچاق بر سلامت مصرف کنندگان، افزود: مردم باید از لوازم آرایشی مورد تایید سازمان غذا و دارو استفاده و اقلام مورد نیاز را از مراکز معتبر مانند داروخانه ها  تهیه کنند.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس دهم، افزود: مصرف محصولات قاچاق آثار سوئی را به صورت موقت و دائم بر صورت از خود به جا می گذارد زیرا این اقلام به صورت مستقیم بر مخاط داخلی بدن در تماس بوده و به صورت صد در صد جذب خون می شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لوازم آرایشی قاچاق در بوتیک ها عرضه می شود نه داروخانه ها، ادامه داد: تمامی کالاهای سلامت محور باید دارای برچسب باشند البته تنها 10 درصد اهداف این طرح محقق شد و نتیجه مناسب حاصل نشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet