ایام محرم 1398
1396/11/21 10:54:39
سرویس سیاسی
گودرزی:

اعضای پارلمان انگلیس سفر ولیعهد عربستان را آغاز توطئه ای‌ دیگر می‌دانند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است مخالفت برخی اعضای پارلمان انگلیس با سفر محمدبن سلمان به لندن به علت توطئه‌هایی است که در نتیجه این سفرها رخ می دهد و جایگاه انگلیس را در افکار عمومی جهان تخریب می‌کند.
اعضای پارلمان انگلیس سفر ولیعهد عربستان را آغاز توطئه ای‌ دیگر می‌دانند عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است مخالفت برخی اعضای پارلمان انگلیس با سفر محمدبن سلمان به لندن به علت توطئه‌هایی است که در نتیجه این سفرها رخ می دهد و جایگاه انگلیس را در افکار عمومی جهان تخریب می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109562648800.jpg اعضای,پارلمان,انگلیس,سفر,ولیعهد,عربستان,را,آغاز,توطئه,ای‌,دیگر,می‌دانند Icana

مسعود گودرزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اقدام عده ای از نمایندگان پارلمان انگلیس برای درخواست لغو سفر محمدبن سلمان به لندن از نخست وزیر این کشور، گفت: امروز جنایات عربستان در کشور یمن و بروز فاجعه انسانی بر همگان مشهود است.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه فعالان حقوق بشر انگلیس نیز نسبت به سفر ولیعهده عربستان به این کشور اعتراض دارند، عنوان کرد: تعویق سفر ولیعهد عربستان به انگلیس در پی اعتراضات گام مثبتی بوده و حاکی از آگاهی افکار عمومی نسبت به سیاست های آمریکایی عربستان است.

وی در ادامه با اشاره به نقض حقوق بشری و انسانی در یمن ازسوی عربستان بیان داشت: کشتار عربستان در یمن به حدی زیاد شده است که حتی صدای حامیان آنها یعنی ملت انگلیس را نیز درآورده است و آنها معتقدند این سفر می تواند شروع یک توطئه دیگر باشد که در نهایت خسارات آن برای تمام دنیا خواهد بود.

گودرزی همچنین با بیان اینکه انگلیس خود جزء مهم ترین فروشندگان تسلیحات به یمن است، اظهار داشت: این حمایت تسلیحاتی از عربستان و مخالفت آشکار با عدم فروش سلاح به این کشور، منجر به جنایات فجیعی در یمن شده که امروز باعث تخریب وجهه انگلیس در افکار عمومی بین المللی نیز شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: ترزا می بارها اعلام کرده امنیت کشورهای حاشیه خلیج فارس و متحدان عرب آنها برایشان مهم است و مدعی شده از این طریق توانسته اند جان صدها انگلیسی را نجات دهند و این در حالی است که امروز مردم انگلیس این حمایت را از سردمداران خود نمی خواهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet