خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/11/21 08:56:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اینستاملت:

وزیری که همه چیز دید اما هیچ چیز ندید/ دیپلماسی پارلمانی برای مراودات بانکی با چین / وقتی هزینه درمان سیگاری‌ها از جیب خودشان حساب می‌شود!

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است.
وزیری که همه چیز دید اما هیچ چیز ندید/ دیپلماسی پارلمانی برای مراودات بانکی با چین / وقتی هزینه درمان سیگاری‌ها از جیب خودشان حساب می‌شود! اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612104981667823.jpg وزیری,که,همه,چیز,دید,اما,هیچ,چیز,ندید/,دیپلماسی,پارلمانی,برای,مراودات,بانکی,با,چین,/,وقتی,هزینه,درمان,سیگاری‌ها,از,جیب,خودشان,حساب,می‌شود! Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد و اشترینان و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در جدیدترین پست اینستاگرامی خود از آیین گرامیداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور سفرا و دیپلماتهای خارجی در چین نوشت. 

در این مراسم ، سفیر جمهوری اسلامی ایران و معاون وی و وابسته نظامی ایران در چین ، پذیرای مقام ها و شخصیت های عالیرتبه چینی ، سفرا و نمایندگان سیاسی و نظامی دیگر کشورها در این مراسم بودند.

میهمانان این مراسم نیز در بدو ورود ، ضمن تبریک سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، برای ملت ایران آرزوی سربلندی و پیشرفت های روز افزون کردند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و هیات همراه که در چین به سر می برند و نیز معاون وزیر خارجه چین مهمان ویژه این مراسم بودند. 
در این مراسم 20 سفیر ، معاونان سفرا ، دیپلماتها و وابستگان نظامی کشورهای یونان ، مراکش ، آلمان ، سوئیس ، سوریه ، اتحادیه اروپا ، پرتغال ، روسیه ، اسپانیا و ایتالیا ، هندوستان ، کرواسی ، پاکستان لهستان ، آذرباییجان ، ازبکستان ، ارمنستان و کشورهای آفریقائی و چند کشور دیگر در این مراسم حضور داشتند.مراسم با پخش سرود جمهوری اسلامی ایران و چین و بریدن کیک سی و نه سالگی انقلاب اسلامی ایران و پذیرائی از میهمانان ، همراه بود. 

 

 

بروجردی در حاشیه آیین گرامیداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و در دیدار با معاون وزیر خارجه چین افزود : نظر چین و روسیه در خصوص برجام ، حائز اهمیت است و فکر نمی کنم آمریکایی ها بتوانند به تنهایی کاری کنند.
وی گفت : بقیه کشورهایی که توافق نامه هسته ای را امضاء کردند ، به آن متعهد هستند.
بروجردی افزود با بیان اینکه روابط ایران و چین خوب پیش می رود ، گفت : هم وزارت خارجه و هم دیگر مقامات چین باید برای باز کردن گره مشکلات بانکی تلاش کنند.

معاون وزیر خارجه چین ضمن تبریک سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت : رئیس جمهور و وزیر خارجه چین نیز جشن ملی ایران را به دولت و مردم ایران تبریک گفتند.

چن شیائو دونگ ، در خصوص مکالمه وزرای خارجه چین و روسیه افزود : وزارء خارجه دو کشور دفعه قبل مکالمه تلفنی داشتند و وزیر خارجه چین نیز مواضع چین را برای صیانت از برجام ابراز کرده است . 

وی گفت : در این موضوع روسیه هم با چین ، دیدگاه مشترکی دارد .

چن شیائو دونگ با بیان اینکه روابط دو کشور به خوبی پیش می رود افزود : با سفر رئیس جمهور چین به ایران ، روابط دو کشور به سطح مشارکت جامع راهبردی ارتقاء یافته است .

وی همکاری دو کشور را در چارچوب یک کمربند یک جاده ، رو به جلو خواند و ابراز امیدواری کرد : دو طرف باید یادداشت تفاهم های امضاَء شده را اجرا کرده و همکاری در زمینه های مختلف را تقویت کنند.

وی با تقدیر از سفیر ایران برای تلاش برای ارتقاء روابط دو کشور و همکاری در خصوص حادثه سانچی گفت : در حال حاضر کارگروهی برای پیگیری این حادثه تشکیل شده است و آمادگی داریم پیگیری های بعدی این حادثه را با همکاری هم انجام دهیم .
معاون وزیر خارجه چین گفت:در خصوص مشکلات بانکی ، دولت چین از بانکها خواسته تا همکاری عادی با بانکهای ایران داشته باشند اما بانکهای چین نیز ملاحظات خود را دارند اما برای پیگیری این موضوع تلاش خواهیم کرد .

وی افزود : بعضی از امورات بانکی از سرگرفته شده اما سعی می کنیم این موضوع به سطح عادی برگردد .

چن شیائو دونگ ، به برگزاری اجلاس سازمان شانگهای در آینده نزدیک اشاره و ابراز امیدواری کرد : رئیس جمهور ایران نیز در این اجلاس شرکت کند که بروجردی در این خصوص گفت : انتظار ما حمایت جدی چین از عضویت ایران در سازمان شانگهای است.

 

 

بروجردی در پستی دیگر از دیدارش با فرمانده امداد و نجات نفتکش سانچی جهت تعیین تکلیف نهایی سرنشینان این کشتی در شانگهای چین خبر داد.

علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و هیات همراه بعدازظهر امروز از پکن وارد شانگهای شدند و بلافاصله با حضور در سازمان امور دریائی شانگهای با آقای "شن چون وی" فرمانده عملیات امداد و نجات سانچی مذاکرات خود را درباره ابعاد فاجعه نفتکش سانچی و سرنوشت سرنشینان آن آغاز کردند. "شن چون وی" در این دیدار گزارشی تفصیلی راجع به زمان و نحوه امدادرسانی مطرح نمود و گفت ما هر آنچه در توان داشتیم انجام دادیم و ده کشتی امداد و نجات اضافه بر کشتی های ژاپن و کره جنوبی به منطقه اعزام نمودیم، ولی متاسفانه شرایط جوی، دوری از ساحل و محموله کشتی اعزامی بود که کار را با دشواری فراوانی مواجه کرد و انفجارهای پی در پی مانع از خاموش شدن کشتی شد. بروجردی در این ملاقات تاکید کرد انتظار جمهوری اسلامی ایران بویژه خانواده های محترم سرنشینان نفتکش سانچی، تعیین تکلیف نهایی سرنشینان این کشتی است و تشکیل کارگروه مشترک برای تعیین تکلیف یک ضرورت جدی است. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین پیشنهاد داد کمیته ارتقاء استاندارد این نفتکش ها که همیشه ممکن است با حوادث مشابهی مواجه باشند تشکیل شود و همچنین رزمایشهای مشترک بین ایران، چین و سایر کشورهای دارای نفتکش جهت کسب آمادگی لازم توسط نیروهای امداد و نجات در شرایط بروز حوادث مشابه برگزار گردد.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید نمود سازمان جهانی دریانوردی IMO باید در استانداردها و مقررات خود تجدید نظر جدی کند و شرکت سازنده این کشتی که شرکت هیوندائی است باید پاسخگوی عدم مقاومت این کشتی در برابر تصادف باشد.
لازم بذکر است که براساس اطلاعات موجود کشتی چینی در اولین مرحله از تصادف پنج و نیم متر کشتی سانچی را شکافته و موجب انفجار مواد سوختی و وقوع این فاجعه تلخ شده است.
کشتی سانچی روز 25 آذر ماه 1396 بندر عسلویه را با محموله حدود یک‌میلیون بشکه میعانات گازی به‌مقصد یکی از بنادر کره جنوبی ترک کرد و روز شنبه (16 دی‌ماه) ساعت هشت شب به‌وقت محلی با یک کشتی فله‌بر تحت پرچم هنگ‌کنگ و با خدمه چینی برخورد کرد.
در این حادثه 32 خدمه این نفتکش مفقود شدند که تاکنون پیکر سه خدمه آن پیدا شده است، بر همین اساس در این جلسه توافق شد کارگروهی مشترک برای تعیین تکلیف نهایی باقی سرنشینان سانچی تشکیل شود.

 

 

غلامرضا تاجگردون نماینده مردم شریف گچساران و باشت و رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی، در توضیح تصویر زیر نوشت:

حضور وزیر نفت و همراهان در جلسه مشترک شورای اداری شهرستان و مدیران نفت. حدود دو ساعت با کسانی که با وزیر کار داشتند قبلش دیدار و صحبت داشتم تا بتوانیم جلسه مناسبی برای بهره برداری بیشتر از حضور وزیر محترم در شهرستان داشته باشیم. آنهایی که کارشان عمومیت داشت فرصت گرفتم نمایندگانشان با وزیر دیدار کنند و یا خودم مشکلشان را مطرح کنم و فارغ از نتیجه این شد ولی متاسفم از حضور انگشت شماری از افراد که با حضور غیرمسئولانه خود مانع از این میشوند حق شهرستان اداء شود و انچه که حق عموم است به درستی گفته شود یا دیده شود. مردم محروم استان عزیزم چه گناهی کرده اند که از یاسوج تا دهدشت وگچساران باید شاهد حضور وزیر در منطقه شان باشند و بجز شلوغی چند تن نفهمند چرا وزیر آمد و چگونه رفت. وزیر امروز بایددر یاسوج پتروشیمی دنا و سایت رفاهی را می دید. در دهدشت محرومیت منطقه را میدید و در گچساران کارگران زحمتکش و پتروشیمی و مشکلات شهر و گازهای فلر و این نوع موضوعات را میدید ولی امروز همه چیز دید و هیچ چیز ندید.

 

 

وی در پستی دیگر نوشت: امشب خدمت پیرمرد با صفا و مومن و انقلابی شهرم "حاج بابا شریعتی" بازاری خوشنام که همسر محترمه اش را اخیرا از دست داده رسیدم. این روزها سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است و حیف است خاطرات این عزیزان ثبت نشود. یک لحظه نشستن با این افراد که خاطرات شهرمان است با نشستن با دهها وزیر و مسئول می ارزد. خدا ایشان و همه بزرگان شهرم را حفظ کند.

 

 

تاجگردون همچنین با انتشار تصویر زیر مطرح کرد: امشب توفیقی شد به همراه استاندار و فرماندار در جمع خیرین عزیز پروفسور هرمزی که چند روزی است در شهرمان به کار خیر مشغول اند و آنانی که نیازمند هستند و اصطلاحا لب شکری هستند عمل می کنند. جمع و تیم قوی و خیری هستند که صمیمانه مداوا می کنند. امشب آمار گرفتم حدود هزار نفر ویزیت کردند و شصت عمل داشتند. برآورد من اینه با توجه به اینکه هیچ پولی نمی گیرند قریب به یک میلیارد تومان کار خیر این تیم است. خداوند متعال خیرشان دهد.

 

 

وی در ادامه تصاویری از زیارتش از مزار شهداء روستای سربیشه و افتتاح مدرسه ابتدایی روستای بیدزرد منتشر کرد.

 

 

 فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک و رئیس کمیسیون انرژى درمجلس شورای اسلامی،با انتشار تصاویری گزارشی از فعالیت های یک روز اخیر خود ارائه داد:

-بازدید از بتن ریزی پل کوی نیرو (جمهوری اسلامی) اندیمشک

-بازدید از فاز اول تعریض جاده سد دز اندیمشک

-بازدید از پارک فدک اندیمشک

-بازدید از بهسازی پارک قائم اندیمشک

-بررسی اصلاح هندسی معابر سطح شهر

-بازدید از پارک والفجر ۱۰ کوی نیرو (جمهوری اسلامی) اندیمشک

 

 

وی در پستی دیگر از برگزاری سومین جشنواره بزرگ خیریه غذا در اندیمشک خبر داد.

 

 

پروانه مافی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، تصاویری از دیدار مردمی اش در نظام مافی تهران به اشتراک گذاشت.

 

 

على اصغر یوسف نژاد نماینده مردم سارى و میاندورود در مجلس شوراى اسلامى، از مراسم آغاز برنامه ملی بازآفرینی شهری در خانه فاضلی ساری نوشت.

در مراسمی از طریق ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهور همزمان با دیگر استان‌ها طرح ملی بازآفرینی شهری در مازندران آغاز شد.

 

 

وی در پستی دیگر نوشت: ‫در گذشـت ناگهـانی ورزشکار ارزنده زنده یاد "ابوالفضل دباغی" چنان دردناک است که در باور نمی گنجد؛اما در برابر تقدیر و خواست باریتعالی چاره‌ای جز ، تسلیم و رضا نیست.‬
اینجانب ضمن عرض تسلیت این ماتم جانگداز به خانواده محترم آن مرحوم و جامعه ورزش مازندران ، برای آن عزیز سفر کرده علو درجات طلب می‌ کنم.

 

 

محمد وحدتی نماینده مردم بستان آباد، تیکمه داش و حومه در مجلس شورای اسلامی،  با تاکید بر این که مصرف دخانیات و بویژه سیگار، جان بسیاری از مصرف کنندگان را به مخاطره می اندازد، مطرح کرد: مصرف کنندگان سیگار هزینه های درمان خود را در صورت ابتلا به بیماری های مختلف ریوی باید بپردازند، زیرا منطقی نیست هزینه های درمان آنان را نیز نظام سلامت پرداخت کند؛ چرا که بخش های مختلفی وجود دارد که نیازمند بودجه بخش سلامت است.

وی ادامه داد: با این بحث که عوارض سیگارهای خارجی افزایش قابل توجهی داشته باشد، مخالفتی وجود ندارد، اما افزایش مالیات سیگار تولید داخل به دلیل اشتغال عده ای در کارخانه های تولید توتون، باید در حد معقول باشد و در عین حال باید اقدامات فرهنگی انجام داد تا اقشار مختلف مردمی با عوارض جسمی ناشی از مصرف سیگار آشنایی بیشتری پیدا کنند.

نماینده بستان آباد در مجلس تصریح کرد: با افزایش مالیات سیگار، درآمدهای دولت نیز افزایش پیدا می کند که می تواند بودجه بخش های مورد نیاز کشور را تامین کند.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: بر همین اساس با حساسیت هر چه بیشتر بحث مالیات سیگار را دنبال خواهیم کرد تا امسال عوارض معقول تری به سیگار تولید داخل و خارج اختصاص پیدا کند.

 

 

وی در پستی دیگر متن سخنانش در  جلسه شورای اشتغال در استانداری آذربایجان شرقی را منتشر نمود:

متاسفانه در اجرای طرح‌های اشتغالزایی اتفاق نظر نداریم و معمولاً درشهرستان‌ها سردرگم هستند. 
وی خاطرنشان کرد: در شهرستان‌ها برای متولیان اشتغال در مورد اجرای طرح‌های اشتغالزایی دوره آموزشی برگزار شود تا هماهنگی بیشتر صورت گیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در ادامه با اشاره به اینکه شرایط مشاورین بررسی توجیه اقتصادی طرح‌ها باید مشخص شده تا واجد شرایط باشد گفت: باید بررسی توجیه اقتصادی توسط مشاورین مورد قبول بانک‌ها هم باشد.

وی با تاکید براینکه نباید سرمایه گذاران را فراری دهیم ابراز داشت:نباید مردم را پشت درهای بسته نگه‌داریم و با بهانه‌های بیهوده مانع تحقق تولید و اشتغال نشویم.

 

وحدتی همچنین تصویری از مراسم افتتاح باشگاه فرهنگیان شهرستان بستان آباد منتشر نمود.

 

محمد دامادی نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی، از نامه اش به رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور خبر داد.در این نامه وی از رئیس سازمان تامین اجتماعی در خصوص خرید زمین جنب بیمارستان حکمت ساری و موافقت با تقاضای ارتقای آن به بیمارستانی صد تختخوابی، تشکر کرد.

 

 

وی در پستی دیگر تصویری از دیدارش با  اعضای انجمن خوشنویسی حوزه انتخابیه ش به اشتراک گذاشت.

 

دامادی همچنین درگذشت کشتی گیر جوان ابولفضل دباغی را تسلیت گفت.

 

 

سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم شهرستان فلاورجان در مجلس، از مراسم کلنگ زنی  سالن اجلاسیه کنگره شهداى شهرستان فلاورجان خبر داد.

 

 

محمّد محمودی شاه نشین نماینده مردم شهرستانهای ملارد ،شهریار و قدس در مجلس شورای اسلامی، در صفحه خود در اینستاگرام تصاویر و ویدیوهایی از تذکراتش در صحن مجلس در خصوص مشکلات حوزه انتخابیه خود، ویژه برنامه دهه فجر شهرستان قدس و دیدارش با معتمدین پلیس شهرستان قدس منتشر کرد.

 

 

سیدفرید موسوی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم شورای اسلامی، در صفحه شخصی خود نوشت: امروز در چهاردهمین کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع به لزوم توجه به علل عدم تحقق برنامه ها و سیاستهای کلان در کشور اشاره داشته و از دو عامل نظام اداری ناکارآمد و فساد موجود در کشور به عنوان مهمترین عوامل این موضوع نام بردم. از اساتید و صاحبنظران استمداد کردم که در بررسی علل همراه و حامیمان باشند. تبیین شرایط و چالش های جاری کشور و طرح مهمترین دغدغه های نظامهای تصمیم گیر و تصمیم ساز برای جوامع علمی و دانشگاهی امری ضروری است که امیدوارم ارتباط نظام مندی بین انجمن های علمی و نخبگان کشور و کارگزاران اجرایی برقرار شود. در دوره جدید خدمت، همواره با افتخار از راهنمایی اساتید و کارشناسان امر در حوزه های مختلف بهره مند بوده ام. نشست امروز از منظر دیگر نیز برام حایز اهمیت بود، چرا که دوره کارشناسی را با قدم در در دانشگاه علم و صنعت شروع کرده ام و انجمن مهندسی صنایع نیز اولین مجموعه علمی و دانشگاهی فراگیر در کشور بود که افتخار عضویت و فعالیت داوطلبی در ان داشته و روزی عضو شورای هماهنگی دانشجویان آن بودم. تجدید دیدار با اساتیدی که روزی در محضرشان تلمذ داشتم، و دوستان قدیم و مرور خاطرات از دیگر اتفاقات خوب امروز بود.همچنین نمی توانم شادی قلبی خودم را ابراز نکنم از احیا مجدد نشریه سامانه ای که زمانی تمام انرژی و هم و غم من و دوستانم انتشار به موقع آن بود. دست مریزاد به دوستان جوانی که با انتشار شماره های جدید، یاد آن روزها را زنده کردند. 

 

 

سیدکمال الدین شهریاری نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی، در صفحه خود در اینستاگرام گزارشی از فعالیت های اخیرش ارائه داد:

-دیدارش با  مردم روستایگلکی تنگستان

- دیدارش با مردم روستای قباکلکی تنگستان

-حضورش در  آیین عبادی سیاسی نمازجمعه دلوار و دیدار با مردم نجیب این بندر

 

داود محمدی نماینده مردم قزوین،البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی، از حضورش در جشن بزرگ سی و نهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در استان قزوین خبرداد.

 

 

مهرداد لاهوتی نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی، تصاویری از جلسه بررسی تله کابین و سورتمه لنگرود، مراسم افتتاح مدرسه روستای پشت له له سر و همچنین تصاویری از  جشن بزرگ انقلاب ویژه اتاق اصناف و بازاریان لنگرود منتشر کرد.

 

 

سیدجواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، در تازه ترین پست اینستاگرامی خود با انتشار ویدیویی از مردم کاشان و آران و بیدگل برای شرکت در راهپیمایی یوم الله 2 بهمن دعوت کرد.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet