هفته دفاع مقدس
1396/11/22 09:27:43
سرویس اجتماعی
خالقی:

تولید 95 درصد از داروهای مورد نظر بیماران توسط تولیدکنندگان داخلی/کشور از واردات دارو بی‌نیاز نیست

عضو کمیسیون بهداشت مجلس، بابیان‌اینکه بیشتر از ۹۵ درصد داروهای مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شود به این مهم نیز اشاره کرد که تامین داروی بیماری‌های خاص به‌ویژه سرطان از طریق واردات امکانپذیر است.
تولید 95 درصد از داروهای مورد نظر بیماران توسط تولیدکنندگان داخلی/کشور از واردات دارو بی‌نیاز نیست عضو کمیسیون بهداشت مجلس، بابیان‌اینکه بیشتر از 95 درصد داروهای مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شود به این مهم نیز اشاره کرد که تامین داروی بیماری‌های خاص به‌ویژه سرطان از طریق واردات امکانپذیر است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607109966094229.jpg تولید,95,درصد,از,داروهای,مورد,نظر,بیماران,توسط,تولیدکنندگان,داخلی/کشور,از,واردات,دارو,بی‌نیاز,نیست Icana

بشیر خالقی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری اینکه بالای 95 درصد از داروهای مورد نیاز کشور توسط تولیدکنندگان داخلی تامین می‌شوند، گفت: با وجود اینکه بیشتر داروهای مصرفی برای درمان انواع بیماری‌ها توسط شرکت‌های دارویی داخلی تولید می‌شود اما نمی‌تواند پاسخگوی تمام نیاز کشور باشد.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه کشور از واردات دارو بی‌نیاز نیست ادامه داد: بی‌تردید برای درمان برخی بیماری‌ها اعم از سرطان ناگزیر به وارد کردن دارو از کشورهای توسعه یافته هستیم،  کمااینکه اغلب کشورها برای بخش شیمی درمانی و های تک داروهای مورد نیاز خود را از خارج وارد می‌کنند چرا که تولید این داروها مستلزم تکنولوژی و شرایط ویژه‌ای است که تنها تعدادی از کشورها از آن برخوردار هستند.

وی با یادآوری اینکه تولید دارو در داخل باعث افزایش قیمت آنها می‌شود به این دلیل که مواد اولیه آن باید از خارج تامین شود، تصریح کرد: هم‌اکنون تعداد زیادی از کارخانجات تولید دارو با ظرفیت بالای نیروی انسانی در کشور فعال هستند، ضمن اینکه پژوهشکده‌های بسیاری در زمینه تولید داروهای جدید برای درمان بسیاری از بیماری‌ها فعال هستند اما تامین مواد اولیه و تکنولوژی‌های مدرن برای تولید برخی داروها با هزینه بالایی برای کشور همراه بوده، بنابراین واردات دارو در این بخش از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به کیفیت داروهای تولید داخلی خاطرنشان کرد: تولید داروهای داخلی مطابق با استانداردهای روز دنیا صورت می‌گیرد، بنابراین در این زمینه با اطمینان می‌توان گفت که این داروها از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده به طوری که قابل رقابت در  بازارهای جهانی هستند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: هم‌اکنون بازار داروهای داخلی با تولید انواع داروهای مورد نیاز کشور توانسته است موفقیت چشمگیری در این حوزه به دست آورد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet