خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/11/22 10:49:12
سرویس اقتصادی
داودی:

تلفات مرغ تخم‌گذار از 22 میلیون گذشت / موج جدید تب برفکی در کشور آغاز شده است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه تلفات مرغ تخم‌گذار از ۲۲ میلیون گذشت، گفت: سال ۹۴ شاهد شروع موج تب برفکی بودیم که در سال جاری نیز مجددا این بیماری شیوع پیدا کرده و تلفات بسیار زیادی را از جمعت دامی کشور می‌گیرد.
تلفات مرغ تخم‌گذار از 22 میلیون گذشت / موج جدید تب برفکی در کشور آغاز شده است عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه تلفات مرغ تخم‌گذار از 22 میلیون گذشت، گفت: سال 94 شاهد شروع موج تب برفکی بودیم که در سال جاری نیز مجددا این بیماری شیوع پیدا کرده و تلفات بسیار زیادی را از جمعت دامی کشور می‌گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/101519.jpg تلفات,مرغ,تخم‌گذار,از,22,میلیون,گذشت,/,موج,جدید,تب,برفکی,در,کشور,آغاز,شده,است Icana

یوسف داودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تنظیم بازار شب عید توسط وزارت جهاد کشاورزی و نظارت و همکاری کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس بر آن، اظهار داشت: کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در این زمینه جلساتی را با وزارت جهاد کشاورزی و سازمان دامپزشکی برگزار می‌کند.

تلفات مرغ تخم‌گذار از 22 میلیون گذشت

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برگزاری این جلسات با توجه به اینکه بیش از 22 میلیون مرغ تخم‌گذار معدوم شده لازم است، گفت: تخم مرغ یکی از مواد غذایی مورد نیاز و اصلی کشور است که باید به‌منظور تصمیم‌گیری جبران کاهش میزان تولید آن از طریق واردات جلساتی برگزار شود.

حذف مرغ‌های تولیدی در کانون‌های بیماری آنفولانزای پرندگان بر افزایش قیمت گوشت مرغ تاثیرگذار است

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه احتمالا شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان به دلیل کوتاه بودن دوره پرورش آن در بین واحدهای تولید مرغ گوشتی بسیار کم است، ادامه داد: برخی از واحدهای تولیدی که در کانون‌های شیوع بیماری قرار دارند به ناچار باید معدوم شوند که همین مسئله نیز بر افزایش قیمت گوشت مرغ نیز اثرگذار است.

وی اضافه کرد: 22 میلیون تلفات مرغ تخم‌گذار رقم بسیار بالایی است، باید جلساتی را برای نظارت و کنترل بازار در زمینه تمامی اقلام مورد نیاز شب عید برگزار شود.

موج جدید تب برفکی در کشور آغاز شده است

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سال 94 شاهد شروع موج تب برفکی بودیم که در سال جاری نیز مجددا این بیماری شیوع پیدا کرده و تلفات بسیار زیادی را از جمعیت دامی کشور می‌گیرد، تصریح کرد: حدودا دو ماه است که شیوع تب برفکی آغاز شده و به‌صورت تدریجی در استان‌های کشور پیشروی می‌کند، تب برفکی و آنفولانزای فوق حاد پرندگان جمعیت دام و طیور کشور را کاهش داده‌اند و همین مسئله یکی از دلایل افزایش قیمت‌ها است.

پیشروی تب برفکی از آذربایجان تا قم

داودی با تاکید بر اینکه موج دوم تب برفکی از استان آذربایجان شروع شده است و تا قم پیشروی کرده است، عنوان کرد: نوع جدید بیماری تب برفکی به‌صورت مستقیم بر قلب دام‌های بیمار شده تاثیر میگذارد؛ جمعیت دامی کشور حدود 120 میلیون راس بود و این تعداد کافی و کامل دام قیمت بازار را کنترل می‌کرد، درحال حاضر جمعیت دامی کشور ارمنستان حدود 10 میلیون راس است.

وزارت کشاورزی باید اقدام به واردات گوشت قرمز کند

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولیت باید ناچارا برای کنترل بازار شب عیت اقدام به واردات گوشت قرمز کند، اضافه کرد: باید کمک کنیم به وزارت جهاد کشاورزی تا افزایش قیمت گوشت قرمز را کنترل نماید، باید از کشورهایی مانند روسیه، آذربایجان و ارمنستان که در آنها گوشت قرمز قیمت پایین‌ و کیفیت بالایی دارند اقدام به واردات کنیم.

کمیسیون کشاورزی مجلس آمادگی همکاری با وزارت جهاد کشاورزی را دارد

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی باید با کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ارتباط تنگاتنگی داشته باشد، گفت: کمیسیون آمادگی کامل را برای کمک به وزارت جهاد کشاورزی و سازمان دامپزشکی کشور را دارد، ما می‌توانیم به دلیل کمبود فاصله با برخی از کشورها به راحتی گوشت گرم را با کیفیت مناسب وارد کنیم، روش‌های نیز برای کاهش قیمت وجود دارد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در پایان با تاکید بر اینکه طبق قانون در شرایط بررسی لایحه بودجه امکان برگزاری جلسات کمیسیون وجود ندارد، خاظرنشان کرد: اما این امکان وجود دارد تا با ایجاد هماهنگی جلساتی را با سازمان دامپزشکی و وزارت جهاد کشاورزی برگزار کنیم و نظرات خود را به آنها اعلام کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet