هدر موبایل
1396/11/21 10:45:24
سرویس دیگر رسانه‌ها_
میرزایی نیکو:

مشترکات بین اصولگرایان و اصلاح‌طلبان زیاد است/ جمع‌بندی تلاش‌ها برای گفت‌وگوی ملی را خدمت رهبری می رسانیم

عضو فراکسیون امید مجلس درباره احتمال دیدارهای بیشتر نمایندگان اصلاح طلب با چهره های اصولگرا مانند علی لاریجانی بیان کرد: حتما به همراه تعدادی از دوستان به دنبال این هستیم که با آقای لاریجانی و برخی نمایندگان اصولگرای دیگر مشخصا صحبت‌هایی خودمانی تر را مطرح کنیم.
مشترکات بین اصولگرایان و اصلاح‌طلبان زیاد است/ جمع‌بندی تلاش‌ها برای گفت‌وگوی ملی را خدمت رهبری می رسانیم عضو فراکسیون امید مجلس درباره احتمال دیدارهای بیشتر نمایندگان اصلاح طلب با چهره های اصولگرا مانند علی لاریجانی بیان کرد: حتما به همراه تعدادی از دوستان به دنبال این هستیم که با آقای لاریجانی و برخی نمایندگان اصولگرای دیگر مشخصا صحبت‌هایی خودمانی تر را مطرح کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201710108871241155.jpg مشترکات,بین,اصولگرایان,و,اصلاح‌طلبان,زیاد,است/,جمع‌بندی,تلاش‌ها,برای,گفت‌وگوی,ملی,را,خدمت,رهبری,می,رسانیم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ قاسم میرزایی نیکو عضو فراکسیون امید درباره روند پیگیری های گفت‌و‌گوی ملی در فراکسیون متبوعش گفت:بعد از طرح این موضوع آقای مازنی به دنبال ایجاد فراکسیون «گفت وگوی ملی» بودند که پیشنهاد شد به جای فراکسیون به صورت عملی کار آغاز شود. پس از آن هم دوستانی از فراکسیون امید و گروهی از دوستان اصولگرای مجلس و به تکاپو افتادند با هم جلساتی برگزار کردند. 

این نماینده اصلاح طلب مجلس دهم در ادامه با تاکید بر اینکه باید این طرح را به صورت عملی پیش برد، توضیح داد: وارد عمل شدن در این است که هر چه بتوان این دو قشر را به هم نزدیک کرد و در حال حاضر هم مشترکات بین این دو گروه چیزی حدود 95 درصد است و به جمع بندی رسیده اند. 

عضو فراکسیون امید درباره درخواست دیداری که گفته می شود برخی از نمایندگان با رهبری دارند، عنوان کرد:  قرار شده که جمع‌بندی این دیدارهای فراجناحی را یا در نامه ای خدمت رهبری ارسال کنند یا اینکه وقت بگیرند و به صورت حضوری نمایندگانی از هر دو قشر جلساتی داشته باشند. 

نماینده فیروزکوه و دماوند تاکید کرد: قرار است تا این کمیته، فراکسیون و یا هر چه نام آن باشد اهداف را دنبال کند تا اینکه بخواهد شعار دهد و کارهای ژورنالیستی تبلیغاتی انجام دهند.  

میرزایی نیکو در پاسخ به این سوال که درخواست دیدار با رهبری در چه مرحله ای است، بیان کرد: اینکه در چه مرحله‌ای است فکر می کنم نامه درخواست دیدار را ارسال کرده یا در حال ارسال آن هستند. 

او ادامه داد: قرار است تا چالش ها و گسل های بزرگ کشور را که هر لحظه ممکن است به حرکت درآید و چیزی از مجموعه نماند را مدنظر قرار دهند که البته فکر می کنم که مدنظر قرار خواهند داد. 

عضوفراکسیون امید همچنین با اشاره به مسائل مورد نظر نمایندگان برای طرح با رهبری تاکید کرد: مسائل چالشی مانند ساختار فساد، بحث های مختلف گروه ها و مسائلی از این دست که هر کدام یک بحث جدی است؛ و تا رهبری و دیگر سران نظام با یکدیگر نسبت به این قضایا حساس نشوند به نظر من این مسائل حل شدنی نیست.

میرزایی نیکو تاکید کرد:گفت وگو باید در سطح ملی باشد و اهداف ملی، امنیت ملی، آسیب های ملی، دفاع ملی و... همه را مدنظر قرار دهد.

این نماینده اصلاح طلب مجلس دهم در واکنش به برخی موضع گیری ها در مخالفت با طرح گفت و گو ملی از جانب بعضی چهره های تندرو در جناح اصولگرایان عنوان کرد: پایداری‌ها اصلا این موارد و مسائل را قبول نمی کنند و نسبت به آن زاویه دارند. افراد خیلی خاص و خیلی تند در هر دو جناح با این طرح همراهی نمی کنند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در ادامه تاکید کرد: اما عمده اصولگرایان دغدغه‌دار و منطقی متوجه شده‌اند که این موج اگر بار دیگر بیاید، موج سنگین‌تری خواهد بود و جلوی آن را گرفتن کار سختی خواهد بود. 

به گزارش اعتمادآنلاین،این عضو فراکسیون امید مجلس درباره احتمال دیدارهای بیشتر نمایندگان اصلاح طلب با چهره های اصولگرا مانند علی لاریجانی بیان کرد: حتما به همراه تعدادی از دوستان به دنبال این هستیم که با آقای لاریجانی و برخی نمایندگان اصولگرای دیگر مشخصا صحبت هایی خودمانی تر را مطرح کنیم./

پایان پیام
  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet