خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1396/11/22 10:28:36
سرویس سیاسی
میرزایی نیکو تشریح کرد:

طرح جامع نظام انتخابات در چه شرایطی در صحن مجلس مطرح می شود/بررسی قانون جدید انتخابات به سال 96 نمی رسد

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس گفت: اگر مطمئن شویم که از سوی دولت امیدی به ارائه لایحه جامع نظام انتخابات نیست، طرح کمیسیون شوراها به صحن می‌آید.
طرح جامع نظام انتخابات در چه شرایطی در صحن مجلس مطرح می شود/بررسی قانون جدید انتخابات به سال 96 نمی رسد عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس گفت: اگر مطمئن شویم که از سوی دولت امیدی به ارائه لایحه جامع نظام انتخابات نیست، طرح کمیسیون شوراها به صحن می‌آید. https://cdn.icana.ir/d/019/201606101472078918.jpg طرح,جامع,نظام,انتخابات,در,چه,شرایطی,در,صحن,مجلس,مطرح,می,شود/بررسی,قانون,جدید,انتخابات,به,سال,96,نمی,رسد Icana

قاسم میرزایی نیکو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص لزوم تعیین تکلیف قانون جامع نظام انتخابات، اظهار داشت: باید تلاش کنیم تا اگر دولت لایحه جامع نظام انتخابات را ارائه نمی‌دهد، مجلس طرح خود را در زمینه قانون انتخابات ارائه کند.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحت نظر آقایان ابوترابی و محمودی شاه‌نشین کمیته ای در کمیسیون شوراها در این زمینه قانون انتخابات فعالیت دارد، بیان کرد: این کمیته به صورت جزئی اقدامات لازم را برای این طرح انجام داده است.

وی افزود: اگر مطمئن شویم که از سوی دولت امیدی به ارائه لایحه جامع نظام انتخابات نیست، طرح کمیسیون شوراها به صحن می‌آید و پس از همفکری با مرکز پژوهش‌ها می‌توان طرح پخته‌ای را به مجلس ارائه کرد.

میرزایی نیکو اداکه داد: با توجه بررسی بودجه سال 97 و بررسی طرح‌ها و لوایحی که فوریت دارد، قطعا بررسی طرح یا لایحه جامع نظام انتخابات به سال 96 نمی‌رسد.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: در سال 97 انتخاباتی نداریم ولی با توجه به مسائل مربوط به احزاب و انتخابات باید این موضوع سریعا مورد بررسی قرار گیرد و تکلیف آن روشن شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet