ایام محرم 1398
1396/11/22 15:38:11
سرویس اقتصادی
/تنظیم بازار شب عید/

وقف‌چی: کنترل بازار باید بر مبنای اصول علمی باشد / ساماندهی واسطه‌گران می‌تواند رمز موفقیت کشور باشد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: امروز در خیلی از موارد دغدغه تولید را نداریم بله دغدغه تجارت و واسطه‌گری را داریم.
وقف‌چی: کنترل بازار باید بر مبنای اصول علمی باشد / ساماندهی واسطه‌گران می‌تواند رمز موفقیت کشور باشد عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: امروز در خیلی از موارد دغدغه تولید را نداریم بله دغدغه تجارت و واسطه‌گری را داریم. https://cdn.icana.ir/d/019/201707108307476819.jpg وقف‌چی:,کنترل,بازار,باید,بر,مبنای,اصول,علمی,باشد,/,ساماندهی,واسطه‌گران,می‌تواند,رمز,موفقیت,کشور,باشد Icana

علی وقف‌چی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تنظیم بازار شب عید توسط وزارت جهاد کشاورزی و نظارت و همکاری کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس بر آن، اظهار داشت: اقدامات در این زمینه باید بر اساس و مبنای علمی صورت بگیرد، بررسی نیاز مصرف کشور، جیب مردم، وضعیت خرید واقعی و ضرورت واردات اگر بر اساس مبنای علمی باشد به نفع همگان است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با توجه به دغدغه‌های مردم مسئولان تلاش کنند در چارچوب قانون اقدامات را انجام دهند، گفت: اگر با مردم صادقانه برخورد کنیم مشکلات، کمبودها و نارسایی‌ها را تحمل می‌کنند؛ تمام کشورهایی که شرایط خوبی دارند یک روز این مسیرها را طی کرده‌اند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه آیا کنترل عرضه و تقاضا در بازار بر مبنای علمی صورت گرفته است یا خیر، اظهار داشت: باید بگوییم خیر اینگونه نبوده است، متاسفانه یک نگاه بدی به واسطه‌گری داریم، در یک مجموعه فعالیتی باید بحث تولید، مصرف و واسطه را در نظر داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه تا امروز واسطه‌ها را به‌عنوان یک فرد زالو صفت، دلال و سودجو تعریف کرده‌ایم، عنوان کرد: اگر این افراد ساماندهی شده باشند ضرورت وجود واسطه می‌تواند یکی از اساسی ترین رمزهای موفقیت کشور باشد، امروز در خیلی از موارد دغدغه تولید را نداریم بله دغدغه تجارت و واسطه‌گری را داریم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با کمال تاسف تا امروز بحث واسطه‌گری را حذف کرده‌ایم، تصریح کرد: مسئولان سه مجموعه تولید، مصرف و واسطه را با احترام متقابل در نظر داشته باشند، ما حتما به واسطه، تولیدکننده منصف و مصرف‌کننده‌ای که به شرایط تولید و واسطه‌گر آشنا باشند نیاز داریم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه قبل از اینکه ظواهر مسائل را بر طرف کنیم باید بر روی فرهنگ کار کنیم، خاطرنشان کرد: مدیریت امروز کشور در شرایط فعلی بدتر از زمان جنگ نیست، این مردم آن روزها را سپری کرده‌اند و با صداقت مسئولان این روزها را نیز سپری می‌کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet