هدر موبایل
1396/11/21 12:57:48
سرویس دیگر رسانه‌ها_
علیخانی:

فاصله جوانان و مسئولان را پرکنید/با اوضاع فعلی گفت‌وگوی ملی عملی نمی‌شود

صداوسیما ساز خود را می‌زند،گروه‌های سیاسی کار خود را می‌کنند، روزنامه‌ها مخالفت خود را بیان می‌کنند؛تا همه احساس خطر و ضرورت نکنند؛گفت‌وگوی ملی شکل نمی‌گیرد.
فاصله جوانان و مسئولان را پرکنید/با اوضاع فعلی گفت‌وگوی ملی عملی نمی‌شود صداوسیما ساز خود را می‌زند،گروه‌های سیاسی کار خود را می‌کنند، روزنامه‌ها مخالفت خود را بیان می‌کنند؛تا همه احساس خطر و ضرورت نکنند؛گفت‌وگوی ملی شکل نمی‌گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/125247.jpg فاصله,جوانان,و,مسئولان,را,پرکنید/با,اوضاع,فعلی,گفت‌وگوی,ملی,عملی,نمی‌شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از آرمان؛ «با اوضاع فعلی گفت‌وگوی ملی عملی نمی‌شود»؛ این جمله قدرت‌اله علیخانی است.

شخصیتی که زیر چتر مرحوم آیت‌اله هاشمی ترویج اعتدال و میانه‌روی را در دستور کار قرار داد و از آن دسته افرادی است که خود را از مشکلات کنار نمی‌کشد بلکه همواره سعی در ارائه راهکار برای بهبود شرایط دارد.

علیخانی چند دوره در مجلس حضور داشته و در مسیر تصویب قوانین پیشنهاداتی ارائه می‌کرد که مورد توجه سایر نمایندگان قرار می‌گرفت چرا که سعی داشت متهم به عملکرد جناحی نشود و به عنوان عضوی از اردوگاه اعتدال شناخته شود. اکنون هم بار دیگر در اندیشه برقراری اعتدال و روابط خوب میان نهادها، سیاسیون و دیگر ارکان کشور است.

او البته صراحت زیادی هم دارد مثلا با اظهار تاسف از اینکه «مسئولان اجرایی به خصوص برخی از وزرا به فکر کارهای خود هستند و به فکر حل مشکلات جامعه نیستند» گفت: «مسئولان مردم را رها کرده‌اند از این رو مردم عصبانی هستند.»

قدرت‌اله علیخانی با توصیه به مسئولان نظام ایران که «مراقب باشید جوانان از دست نروند» افزود: «اکنون با گذشته خیلی فرق کرده است؛ زمانه امروز نه تنها با اوایل انقلاب بلکه با 5 سال پیش هم تفاوت بسیاری دارد. مردم به خاطر بی‌مهری و عملکرد مسئولان زده شده‌اند و فاصله‌ای که بین مردم و بسیاری از مسئولان به وجود آمده زیاد است.».

وی با بیان اینکه «هنوز برای اینکه این فاصله‌ها پر شود دیر نشده است؛ مسئولان کاری کنند والا ممکن است فاصله طوری زیاد شود که نشود آن را پر کرد»، اظهارداشت: «مردم مشکلات عدیده‌ای دارند و احساس می‌کنند کسی به حرف آنها گوش نمی‌کند؛ همین‌ها باعث می‌شود برخی لج کنند و دست به کارهایی بزنند که اولا ناشایست است و ثانیا جمع کردن آن برای حکومت هزینه دارد؛ بنابراین حکومت، دولت و در کل مسئولان نظام باید بنشینند فکری کنند و در رفتارهای خود دست به تجدیدنظر بزنند تا ببینند از چه راه‌هایی می‌شود اعتماد عمومی و مردم را حفظ کرد.»

نماینده ادوار مجلس با اشاره به دیدارهای مردمی‌اش گفت: «من به تازگی در قزوین با بیش از 400 نفر از مردم ملاقات داشتم، بسیاری از اینها گرسنه بودند و مشکلات اقتصادی، معیشتی و اشتغال آنان بسیار زیاد است. به عقیده من دیگر کسی نمی‌تواند اشتغال ایجاد کند. خیلی از این حرف‌ها شعار و روی کاغذ است. از این رو من به آینده چندان خوشبین نیستم مگر اینکه همه مسئولان دست به دست هم دهند.»

علیخانی با اشاره به اظهارات اخیر احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان گفت: «کار به جایی رسیده که جنتی هم می‌گوید من نگرانم. نگرانی از هر سو و از هر سمتی به گوش می‌رسد.»

او سپس به مسأله گفت‌وگوی ملی اشاره کرد و گفت: «این روزها برخی از گفت‌وگوی ملی سخن می‌گویند اما من معتقدم با اوضاع فعلی این گفت‌وگو عملی نمی‌شود.»

علیخانی در توضیح این عدم خوشبینی به موضوع گفت‌وگوی ملی، به نمونه مشابه آن در پاکستان گریز زد و گفت: «وقتی آمریکایی‌ها، پاکستان را تهدید کردند، هزاروهشتصد نفر از سران علما و شخصیت‌های سیاسی، فرهنگی و احزاب حتی احزاب تندشان که دست به ترور زده بودند، در جایی دور هم جمع شدند و در آنجا تصویب و همه امضا کردند که از فردا هیچ کس در داخل کشور علیه یکدیگر حرف نزند و تخریب نکند. وقتی این مسأله تصویب شد خبرش در دنیا مثل بمب ترکید؛اما صداوسیمای ایران حاضر نشد آن را پخش کند، چون خودش مخالف این اتفاق است؛ به همین دلیل می‌گویم که امیدی به عملیاتی شدن گفت‌وگوی ملی نیست.»

وی با بیان اینکه «اینجا صداوسیما ساز خود را می‌زند، گروه‌های سیاسی کار خود را می‌کنند، روزنامه‌ها مخالفت خود را بیان می‌کنند»، تصریح کرد: «تا همه احساس خطر و ضرورت نکنند و به این نتیجه نرسند که اگر جدا باشیم ممکن است همه آسیب ببینیم گفت‌وگوی ملی شکل نمی‌گیرد.»

علیخانی به مسئولان هشدار داد: «بترسید از روزی که قهر الهی دامن همه را بگیرد. وقتی اختلاف کردیم خدا هم غضب می‌کند.»/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet