ایام محرم 1398
1396/11/22 09:30:04
سرویس سیاسی
رحیمی جهان‌آبادی:

اتحادیه اروپا چوب سیاست های غلط آمریکا را می خورد/ دیپلماسی کشور باید برای جذب اروپایی ها فعال باشد

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی مجلس گفت:کشورهای اروپایی بسیاری از روابط تجاری و هم چنین فرهنگی خود را بدلیل سیاست های غلط ایالات متحده در منطقه و جهان از دست داده اند.
اتحادیه اروپا چوب سیاست های غلط آمریکا را می خورد/ دیپلماسی کشور باید برای جذب اروپایی ها فعال باشد عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی مجلس گفت:کشورهای اروپایی بسیاری از روابط تجاری و هم چنین فرهنگی خود را بدلیل سیاست های غلط ایالات متحده در منطقه و جهان از دست داده اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201712101455292825.jpg اتحادیه,اروپا,چوب,سیاست,های,غلط,آمریکا,را,می,خورد/,دیپلماسی,کشور,باید,برای,جذب,اروپایی,ها,فعال,باشد Icana

جلیل رحیمی جهان آبادی  در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در خصوص تهدید کشورهای اروپایی به عدم پایبندی به تحریم های یک جانبه ایالات متحده علیه ایران در صورت خروج آمریکا از برجام گفت: کشورهای اروپایی در جهان دارای منافعی هستند، سیاست های ایالات متحده در دهه های گذشته نه تنها به خود آمریکا ضربه زده است بلکه به خاورمیانه و کشورهای اروپایی صدمات فراوانی وارد کرده است.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخزر در مجلس شورای اسلامی افزود: کشورهای اروپایی بسیاری از روابط تجاری و هم چنین فرهنگی خود را به دلیل سیاست های غلط ایالات متحده در منطقه و جهان از دست داده اند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برجام زمینه ی مناسبی برای بهبودی شرایط میان کشورهای اروپایی و آمریکا با ایران بوجود آورد. برجام باعث شد بسیاری از راه های ورود به بازار ایران برای اروپایی ها باز شود تا بدون دخالت آمریکا و عدم تبعیت صرف منافع از دست رفته خود را تأمین و بازسازی کنند.

این نماینده مجلس در دوره دهم خاطر نشان کرد: گسترش روابط با اروپا نه تنها می تواند برای ایران مناسب باشد بلکه می تواند تمام منطقه را تحت الشعاع قرار دهد.اروپا حاضر شده است بدون آمریکا خود را وارد بازار خاورمیانه کنند و در تلاش هستند راه های مسدود شده را یکی بعد از دیگر باز کنند.

وی اضافه کرد: دیپلماسی جمهوری اسلامی وظیفه دارد زمینه را برای گسترش روابط با اروپا فراهم کند و از فرصت بوجود آمده نهایت استفاده را ببرد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی بیان کرد:اروپا تلاش دارد بتواند از منافع مشترکی که میان آنها و ایالات متحده و هم چنین منافعی که از ایجاد رابطه با ایران بدست می آورد، بیشترین بهره برداری را داشته باشد و هرگاه منافعش را در خطر ببیند بطور قطع می تواند تحریم های آمریکا علیه ایران را اجرا نکرده و به بفکر تقویت بازار خود در ایران باشد./

پایان خبر

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet