ایام محرم 1398
1396/11/22 14:18:19
سرویس اقتصادی
ملکشاهی:

بررسی وضعیت تولید ریل ملی در مجلس/در صورت محرز شدن کم کاری ذوب آهن سوال از وزیر صنعت رقم می خورد

عضو کمیسیون عمران مجلس، از بررسی وضعیت تولید ریل ملی در مجلس خبر داد و گفت: با محرز شدن کم کاری ذوب آهن در تحویل ریل ملی سوال از وزیر صنعت، معدن و تجارت کلید می زند.
بررسی وضعیت تولید ریل ملی در مجلس/در صورت محرز شدن کم کاری ذوب آهن سوال از وزیر صنعت رقم می خورد عضو کمیسیون عمران مجلس، از بررسی وضعیت تولید ریل ملی در مجلس خبر داد و گفت: با محرز شدن کم کاری ذوب آهن در تحویل ریل ملی سوال از وزیر صنعت، معدن و تجارت کلید می زند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606101390201026.jpg بررسی,وضعیت,تولید,ریل,ملی,در,مجلس/در,صورت,محرز,شدن,کم,کاری,ذوب,آهن,سوال,از,وزیر,صنعت,رقم,می,خورد Icana

محمدرضا ملکشاهی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برخی اظهارنظرها در خصوص عدم همکاری شرکت ذوب آهن برای تحویل ریل ملی، گفت: دولت به سبب عدم نظارت و اقتدار در انجام تعهدات صنایع تحت پوشش خود امروز به منابع ملی ما صدمه می زند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه شرکت ذوب آهن از زیر مجموعه های وزارت صنعت، معدن و تجارت است و این وزارتخانه باید در خصوص بدعهدی احتمالی آن در خصوص تحویل ریل ملی پاسخگو باشد، افزود: چرایی بدعهدی این شرکت در تحویل ریل ملی باید بررسی شود زیرا بی توجهی به تعهدات توسعه شبکه ریلی را متوقف می کند.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه برای توسعه شبکه ریلی تولیدکنندگان ریل ملی باید به صورت شبانه روزی فعالیت کنند، تصریح کرد: فعالیت خطوط تولید ریل برای کاهش آمار بیکاری در کشور لازم است.

تولید ریل در کشور به کاهش آمار بیکاری کمک می کند

ملکشاهی با بیان اینکه فعالیت بیش از توان واحدهای تولیدی برای کاهش آمار بیکاری و بهبود وضعیت اقتصاد بیمار کشور لازم است، گفت: با سستی نمی توان انقلابی در اقتصاد ایجاد کرد از این رو دولت باید بیش از پیش به ظرفیت های تولیدی در کشور توجه کند.

وی با تاکید بر اینکه وضعیت فعلی ریل ملی نشان دهنده بی رغبتی دولت به تولید در داخل یا ناتوانی در مدیریت در این حوزه است، افزود: واردات ریل در صورتی که توان تولید آن در داخل کشور وجود دارد بی معنا است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه چرایی تلاش دولت برای واردات ریل در صورتی که بیکاری نظام ما را با چالش مواجه کرده باید مشخص شود، تصریح کرد: اینکه شرکت ذوب آهن در تحویل تولیدات خود تاخیر داشته یا به نحوی بدعهدی می کند و همچنین تهدید وزارت راه  مبنی بر عدم تحویل ریل از سوی شرکت های داخلی به واردات منجر خواهد شد هر دو استراتژی اشتباه است.

دولت رغبتی به واردات کالاهای مشابه تولید داخل نداشته باشد

ملکشاهی ادامه داد: وزارتخانه ها و دولت نباید رغبتی به خرید تجهیزاتی که در داخل تولید می شود داشته باشند.

وی با بیان اینکه صنایع در کشور باید با کار جهادی تجهیزات مورد نظر دستگاه های مختلف را تهیه کنند، گفت: اگر شرکت ذوب آهن با توجه به ضرورت تولید ریل باز هم کم کاری می کند دولت باید پاسخگوی آن باشد زیرا این وضعیت از تبعات دولتی ماندن بسیاری از شرکت ها است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه مجلس باید نظارت بیشتری بر عملکرد دستگاه های مختلف داشته باشد، افزود: باید با بررسی های دقیق علت توقف تولید ریل ملی یا مشکلات آن بررسی شود.

سوال از وزیر صعنت در صورت اثبات کم کاری ذوب آهن در تحویل ریل ملی

وی با بیان اینکه با محرز شدن کم کاری ذوب آهن در تحویل ریل ملی سوال از وزیر صنعت کلید خواهد خورد، ادامه داد: با عوامل عقب ماندگی شبکه حمل و نقل ریلی مماشتی صورت نمی گیرد.

ملکشاهی با تاکید بر ضرورت رها سازی بنگاه داری از سوی دولت، گفت: دولت باید بخش خصوصی را فعال کرده و با واگذاری شرکت های وابسته خود به این بخش تحرک بیشتری به آن ها ببخشد.

وی با بیان اینکه اقتصاد ما باید از دست سیاسیون نجات پیدا کند، افزود: سیاسیون اقتصاد را برای قدرت می خواهند در حالی که امروز مردم نیاز به کار و درآمد دارند.

دولت به دنبال سهام داری باشد

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه دولت باید شرکت داری را رها کرده و به دنبال سهام داری برود، تصریح کرد: شرکت داری برای دولت مفسده زا است از این رو دولت نباید مدیریت شرکت ها را بر عهده بگیرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه امروز 813 هزار میلیارد تومان از بودجه دولت مربوط به شرکت ها است، گفت: متاسفانه مجلس توانایی نظارت بر هزینه ها و درآمدهای این شرکت ها نیست./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet