هدر موبایل
1396/11/23 02:28:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابراهیمی مطرح کرد؛

انتشار اوراق قرضه بزرگترین ایراد بودجه ٩٧

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: انتشار اوراق قرضه سبب می شود تا بدهی های دولت به سنوات بعدی موکول شود و این موضوع به مثابه سال های گذشته، گریبانگیر کشور خواهد شد.
انتشار اوراق قرضه بزرگترین ایراد بودجه ٩٧ عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: انتشار اوراق قرضه سبب می شود تا بدهی های دولت به سنوات بعدی موکول شود و این موضوع به مثابه سال های گذشته، گریبانگیر کشور خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608103134377707.jpg انتشار,اوراق,قرضه,بزرگترین,ایراد,بودجه,٩٧ Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،برنامه بهارستان رادیو گفتگو با موضوع نظام بودجه ریزی در بودجه 97 درآمدها و هزینه ها و با حضور علی ابراهیمی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

علی ابراهیمی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در برنامه بهارستان رادیو گفتگو در این خصوص بیان کرد: لایحه بودجه 97 نسبت به لوایح سنوات گذشته از شفافیت بیشتری برخوردار بود اما توقع ما از آن برای رفع مشکلات اقتصادی کشور بیش از این حرف ها بود به همین منظور آن را مجددا به کمیسیون ارجاع دادیم تا اصلاحاتی در آن انجام شود.

وی ادامه داد: تمرکز اصلی ما بر مسئله هزینه ها بود چرا که کشور ما اکنون در حزوه اشتغال و بهبود فضای کسب و کار و معیشت مردم در شرایط خوبی قرار ندارد و باید در بودجه، مسیری را برای اعتبارات تعیین کنیم تا بهبود زندگی مردم مختوم شود.

ابراهیمی با اشاره به محاسن بودجه 97 اظهار کرد: حرکت به سوی عدالت اجتماعی، رفع تبعیض ها، کمک به اقشار کم درآمد و توسعه حمل و نقل ریلی از جمله موارد مهم بودجه سال آتی است که درصورت تحقق کمک شایانی به کشور خواهد کرد.

عضوکمیسیون کشاورزی مجلس درمصاحبه با رادیو گفتگو انتشار اوراق قرضه را یکی از مهم ترین ایرادهای بودجه سال آینده برشمرد و گفت: انتشار این اوراق سبب می شود تا بدهی های دولت به سنوات بعدی موکول شود و این موضوع به مثابه سال های گذشته، گریبانگر کشور خواهد شد.

وی تصریح کرد: انتظار می رود تا اعداد و ارقامی که به عنوان درآمد است، واقعی تر شوند و میزان وابستگی صندوق های بازنشستگی و بیمه همچنان به دولت، تقلیل یابد.

ابراهیمی با اشاره به رد شدن کلیات بودجه 97 بیان کرد: این امر تلنگری بود برای ما تا یک سری جراحی های اقتصادی را انجام دهیم و بدانیم که تداوم روند گذشته به هیچ وجه امکان پذیر نیست.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه مشکلات اقتصادی به یکباره حل نمی شوند، افزود: رفع مشکلات اقتصادی نیازمند مدیریت مناسب است و در حوزه وابستگی به نفت، هدفمندی یارانه ها و حقوق های دولتی بازنگری های جدی صورت گرفت.

وی بیان کرد: از آنجا که بودجه 97 را به عنوان برشی از برنامه پنج ساله توسعه می دانیم بنابراین درصدد این هستیم تا حدودی این بودجه را در راستای سیاست های کلی برنامه ششم توسعه تهیه کنیم.

ابراهیمی در پایان با بیان اینکه باید 20 درصد از اهداف برنامه ششم تا پایان اجرای بودجه 97 توسعه محقق شود، گفت: دولت به صورت نسبی به این موضوع توجه اما آنطور که باید عمل نکرده است و با توجه به بدهی های دولت و محقق نشدن درآمدهای آن، سعی کرد تا هزنیه ها را با درآمدها تطبیق دهد اما ما ملزم هستیم که به اجرای برنامه توجه بیشتری کنیم./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet