هدر موبایل
1396/11/23 10:37:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابطحی مطرح کرد؛

بودجه ریزی برمبنای عملکرد شعاری است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: دولت درصدد این است که بودجه ریزی بر مبنای عملکرد ارائه دهد اما ما تنها شعار بودجه عملیاتی را می بینیم.
بودجه ریزی برمبنای عملکرد شعاری است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: دولت درصدد این است که بودجه ریزی بر مبنای عملکرد ارائه دهد اما ما تنها شعار بودجه عملیاتی را می بینیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201712107094839948.jpg بودجه,ریزی,برمبنای,عملکرد,شعاری,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛برنامه بهارستان رادیو گفتگو با موضوع نظام بودجه ریزی ٩٧ درآمدها و هزینه ها و با حضور محمد جواد ابطحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

محمد جواد ابطحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در برنامه بهارستان رادیو گفتگو در این خصوص اظهار کرد: بودجه سال آتی براساس مولفه های بودجه ریزی تنظیم نشده است و اساس آن نیز شکل قانونی ندارد.

وی ادامه داد: کلیات بودجه برای اولین بار نیاورد و مخالفت های نمایندگان به ثمر نشست اما عجله رئیس مجلس برای تصویب بودجه سبب شد تا مهلت ٧٢ ساعته نمایندگان برای اظهار نظر در این خصوص رعایت نشود.

ابطحی تصریح کرد: محتوای بودجه را از آنچه دولت ارائه داده بود، ملایم تر کردیم اما اکنون نیز بودجه در راستای برنامه ششم توسعه نبوده و بسیاری از تبصره های آن قابل تجانس نیست همچنین این بودجه قابل وصول نیز نیست.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار کرد: اوراق نباید برای تسویه بدهی های دولت صرف شود بلکه این اوراق می بایستی به منظور ایجاد اشتغال هزینه شود.

وی بیان کرد: هیئت رئیسه موظف است تا پیشنهادهایش را در صحن علنی مطرح کند که جامعیت بیشتری داشته باشند و بی توجهی به پیشنهادهای برخی از نمایندگان به سرخوردگی آن ها منجر شده است.

ابطحی تصریح کرد: برابر بودجه سال آتی ٧٠ برای پرداخت به اشخاص حقیقی و حقوقی در اختیار ریاست جمهوری قرار می گیرد همچنین ٨٠ درصد بودجه در اختیار دولت خواهد بود که این مسئله به هیچ وجه شفاف نیست.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در مصاحبه با رادیو گفتگو با بیان اینکه ما تنها شعار بودجه عملیاتی را می بینیم، گفت: دولت درصدد این است که بودجه ریزی عملکرد ارائه دهد اما در کل این بودجه این اتفاق رخ نداده است.

وی بیان کرد: بودجه های سنواتی باید در راستای برنامه های توسعه تنظیم شوند و برنامه را نقض نکنند .

ابطحی در پایان گفت: تا کنون مجلس در ادوار مختلف تنها ٥ درصد کلیات را تغییر می داد اما نمایندگان حدود ١٥ درصد کلیات بودجه ٩٧ را تغییر دادند./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet