ایام محرم 1398
1396/11/22 16:21:16
سرویس اقتصادی
محمودزاده:

نمی‌توان کشت گندم را مانند برنج به چند استان محدود کرد/ محدودیت کشت گندم در برخی استان‌ها صحیح نیست

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: محدودیت کشت گندم در برخی استان‌ها صحیح نیست و پاسخ مناسبی از این اقدام دریافت نمی‌شود.
نمی‌توان کشت گندم را مانند برنج به چند استان محدود کرد/ محدودیت کشت گندم در برخی استان‌ها صحیح نیست عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: محدودیت کشت گندم در برخی استان‌ها صحیح نیست و پاسخ مناسبی از این اقدام دریافت نمی‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201710101014674752.jpg نمی‌توان,کشت,گندم,را,مانند,برنج,به,چند,استان,محدود,کرد/,محدودیت,کشت,گندم,در,برخی,استان‌ها,صحیح,نیست Icana

جلال محمودزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص حمایت ویژه برخی از استان‌ها برای کشت گندم به منظور حفظ منابع آبی، اظهار داشت: عمده کشت گندم در کشور به صورت دیم است و از آب کشاورزی و آبیاری استفاده نمی‌کند و آب مورد نیاز کشت خود را از طریق بارش باران تامین می‌کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشت گندم را نمی‌توان مانند کشت برنج منطقه‌ای کرد، گفت: کشت گندم آب کمتری را نیاز دارد و در همه‌جای کشور کشت می‌شود، بدون کشت گندم نمی‌توان سایر محصولات را کشت کرد، گندم محصولی است که در تناوب قرار می‌گیرد.

نماینده مردم مهاباد با اشاره به اینکه گندم کشت استراتژیک و مورد نیاز جامعه است، ادامه داد: لازمه خودکفایی در این محصول حمایت از کشت آن در تمامی استان‌ها است، گندم مانند برنج نیست که آن را در شهرهای شمالی کشور محدود کنیم و به دلیل بالا بودن آب مورد نیاز زیاد در شهرهای دیگر کشت نشود.

وی اضافه کرد: کشت گندم به دلیل اینکه نیاز اساسی مردم است، در تناوب زراعی قرار میگیرد و به‌صورت وسیع در کشور کشت می‌شود باید مورد حمایت قرار گیرد و خودکفایی در تولید این محصول تداوم پیدا کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در پایان، خاطرنشان کرد: محدودیت کشت گندم در برخی استان‌ها صحیح نیست و پاسخ مناسبی از این اقدام دریافت نمی‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet