هدر موبایل
1396/11/23 07:48:40
سرویس فرهنگی
میرزاده:

گسترش مجتمع‌های شبانه روزی در راستای جلوگیری از ترک تحصیل دانش‌آموزان عشایر ضروری است

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر ضرورت اختصاص امتیازهای ویژه به معلمان عشایر، گفت: برای جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان، گسترش مجتمع‌های شبانه روزی ضروری است.
گسترش مجتمع‌های شبانه روزی در راستای جلوگیری از ترک تحصیل دانش‌آموزان عشایر ضروری است سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر ضرورت اختصاص امتیازهای ویژه به معلمان عشایر، گفت: برای جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان، گسترش مجتمع‌های شبانه روزی ضروری است. https://cdn.icana.ir/d/019/201801100045181174.jpg گسترش,مجتمع‌های,شبانه,روزی,در,راستای,جلوگیری,از,ترک,تحصیل,دانش‌آموزان,عشایر,ضروری,است Icana

سید حمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به لزوم برطرف کردن مشکلات مدارس عشایر، گفت: در برخی مناطق تعداد دانش‌آموزان عشایر در مقطع متوسطه اول و دوم بسیار کم است و نمی‌توان برای دانش‌آموزان در این دوره معلم مرتبط در نظر گرفت .

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای جلوگیری از ترک تحصیل دانش‌آموزان عشایر آموزش و پروش دو راهکار پیش‌بینی شده است؛ یکی از راهکارها گسترش و توسعه مجتمع‌های شبانه روزی برای آموزش دانش‌آموزان است؛ این مدارس شبانه‌روز در مرکز بخش‌ها و شهرها ساخته شده است و امکاناتی نظیر اسکان، غذا و وسایل رفاهی برای آنها فراهم می‌شود.

وی بیان کرد: راهکار دیگر برای جلوگیری از ترک تحصیل دانش‌آموزان عشایر استفاده از اتوبوس‌ها یا وسایل نقلیه‌ای است که دانش‌آموزان عشایر را جابجا کند تا افرادی که در روستاهای دورافتاده هستند مشکلی در رفت و آمد نداشته باشند؛ پرداخت هزینه این وسایل نقلیه به عهده آموزش و پرورش است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: متاسفانه آموزش و پرورش به دلیل مشکلات مالی در برخی از مناطق نتوانسته است حق‌الزحمه برخی از شرکت‌ها و افرادی که وظیفه حمل و نقل دانش‌آموزان را برعهده دارد بپردازد و به همین دلیل این شرکت‌ها از ادامه همکاری با آموزش و پرورش خودداری می‌کنند؛ ادامه این روند برای وزارتخانه دغدغه جدیدی ایجاد می‌کند.

میرزاده تاکید کرد: در برخی مناطق کوهستانی که مسیرها صعب‌العبور هستند در صورت پرداخت حق‌الزحمه نیز رانندگان حاضر به همکاری با آموزش و پرورش نمی‌شوند چرا که برای رفتن به آن روستا باید از مسیرهای خطرناک رفت و آمد کنند؛ وزارت راه باید اقدامات لازم برای ایجاد مسیرهای ایمن برای رفت و آمد دانش‌آموزان را انجام دهد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: آموزش و پروش باید برای معلمان عشایر امتیازات ویژه‌ای در نظر گیرد؛ کار در این شرایط سخت علاوه بر علاقه به انگیزه نیز نیاز دارد در صورتی که شرایط منحصر به فردی برای معلمان عشایر در نظر گرفته شود معلمان به صورت داوطلب برای آموزش به این مناطق فرستاده می‌شوند و نیازی به مامور کردن آنها نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet