هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
میرزاده:

اختصاصی شدن درآمدهای آموزش و پرورش استان‌ها‌ به معنای عدم نظارت بر اعتبارات نیست

سرویس فرهنگی
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه اختصاصی شدن درآمدهای آموزش و پرورش استان‌ها‌ به معنای عدم نظارت بر این بودجه‌ها نیست، گفت: در گذشته درآمد مذکور به خزانه‌داری رفته و صرف اولویت‌های کشور می‌شد؛ نه مشکلات آموزشی آن استان.
یکشنبه 22 بهمن 1396 ساعت 09:12
اختصاصی شدن درآمدهای آموزش و پرورش استان‌ها‌ به معنای عدم نظارت بر اعتبارات نیست سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه اختصاصی شدن درآمدهای آموزش و پرورش استان‌ها‌ به معنای عدم نظارت بر این بودجه‌ها نیست، گفت: در گذشته درآمد مذکور به خزانه‌داری رفته و صرف اولویت‌های کشور می‌شد؛ نه مشکلات آموزشی آن استان. https://cdn.icana.ir/d/019/201607109918041802.jpg اختصاصی,شدن,درآمدهای,آموزش,و,پرورش,استان‌ها‌,به,معنای,عدم,نظارت,بر,اعتبارات,نیست Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، اختصاصی شدن درآمد آموزش و پرورش استان‌ها در بودجه سال 97 را به فال نیک گرفت و گفت: آموزش و پرورش استان‌ها طی این مصوبه می‌توانند صفر تا صد درآمد حاصل از فروش و اجاره املاک، دارایی‌ها و... را در استان خود برای امر آموزش و تربیت دانش‌آموزان خرج کرده و دیگر نیازی به فرستادن این پول به مرکز نیست.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این درآمد اختصاصی به معنای عدم نظارت بر این بودجه‌ها نیست چراکه خزانه‌داری و سازمان برنامه و بودجه هر استان بر این درآمدها نظارت داشته و در جریان چگونگی دخل و خرج آن‌ها قرار می‌گیرند.

وی به مشکلات غیراختصاصی بودن این بودجه‌ها اشاره کرد و گفت: در گذشته این بودجه‌ها وارد بخش درآمد عمومی کشور می‌شد و پس از آن سازمان مدیریت بودجه و برنامه‌ریزی اولویت‌های چگونگی مصرف این درآمدها را مشخص می‌کرد که در جریان این کار بودجه‌ای که آموزش و پرورش یک استان به سختی به دست آورده تا مثلا با آن یک دستگاه خودرو مناسب برای کارهای جاری و سرکشی به روستاها تهیه کند یا با آن واحدهای آموزشی را ترمیم شوند تحت‌ الشعاع این اولویت‌ها قرار می‌گرفت.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس تاکید کرد: اگرچه اختصاصی تلقی شدن درآمدهای آموزش و پرورش استان‌ها بخشی از از مشکلات مالی آن‌ها را حل خواهد کرد، اما باید درآمدهای وزارت آموزش و پرورش از محل سایر دستگاه‌ها نیز وصول شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر