هدر موبایل
1396/11/22 13:25:34
سرویس سیاسی
نوریان:

رفع ناهماهنگی‌های میدانی در سوریه در دستورکار نشست ترکیه، ایران و روسیه باشد

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه پیروزی محور مقاومت در سوریه با طی شدن فرآیند سیاسی تکمیل می شود، گفت: جلوگیری از دخالت نیروهای بیگانه و رفع ناهماهنگی های میدانی باید در دستورکار نشست سه جانبه ترکیه، ایران و روسیه باشد.
رفع ناهماهنگی‌های میدانی در سوریه در دستورکار نشست ترکیه، ایران و روسیه باشد عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه پیروزی محور مقاومت در سوریه با طی شدن فرآیند سیاسی تکمیل می شود، گفت: جلوگیری از دخالت نیروهای بیگانه و رفع ناهماهنگی های میدانی باید در دستورکار نشست سه جانبه ترکیه، ایران و روسیه باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104428701661.jpg رفع,ناهماهنگی‌های,میدانی,در,سوریه,در,دستورکار,نشست,ترکیه،,ایران,و,روسیه,باشد Icana

اردشیر نوریان درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در خصوص توافق صورت گرفته بین روسای جمهور روسیه و ترکیه برای برگزاری نشست جدیدی مانند سوچی با حضور رهبران ترکیه، ایران و روسیه در استانبول، گفت: پیروزی محور مقاومت در کشور سوریه باید با طی شدن فرآیند پروسه سیاسی تکمیل شود که گفتگوها و نشست های سه کشور مذکور از جمله آن محسوب می شود.

نماینده مردم شهرکرد درمجلس دهم شورای اسلامی اظهارکرد: باید اذعان کرد که امروزه ایالات متحده آمریکا و عربستان و همپیمانان منطقه‌ای کشورهای نامبرده دقیقا در تلاش هستند کارشکنی کنند و اجازه ندهند این روند سیاسی به نتیجه برسد.

وی با اشاره به اینکه سه کشور مذکور باید در روند سیاسی به اقدامات سلبی مانند جلوگیری از دخالت نیروهای شکست خورده مانند ایالات متحده آمریکا، عربستان و اسرائیل بپردازند، ادامه داد: بر این اساس می توان نتیجه گرفت که حضور رهبران ایران، ترکیه و روسیه در استانبول و اقداماتشان باید منجر به تکمیل حلقه نظامی شود تا پیروزی حاصل شده تثبیت شود از این رو چنین دیدگاهی باید در مذاکرات مورد تاکید قرار بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم اعتقاد دارد در این بین نباید فراموش کرد امروزه ناهماهنگی در عرصه میدانی بوجود آمده که اقدامات ترکیه در عفرین از جمله آن تلقی می شود از این رو در نشست استانبول باید تصمیماتی به منظور رفع چنین ناهماهنگی هایی اتخاذ شود.

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین باید راهبردهایی برای حل و فصل مشکلات سوریه درنظر گرفته شود تا از بروز تنش و درگیری در این کشور جلوگیری شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet