هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سلیمی:

تغییر سالانه و مکرر کتب درسی در راستای ایرادزدایی است؛ نه بهبود کیفیت

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه تغییر سالانه و مکرر کتب درسی در راستای ایرادزدایی است؛ نه بهبود کیفیت، تصریح کرد: وزیر آموزش و پرورش نظارت بیشتری بر بازانتشار هر ساله کتب‌های درسی داشته باشد.
یکشنبه 22 بهمن 1396 ساعت 14:15
تغییر سالانه و مکرر کتب درسی در راستای ایرادزدایی است؛ نه بهبود کیفیت عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه تغییر سالانه و مکرر کتب درسی در راستای ایرادزدایی است؛ نه بهبود کیفیت، تصریح کرد: وزیر آموزش و پرورش نظارت بیشتری بر بازانتشار هر ساله کتب‌های درسی داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105228525463.jpg تغییر,سالانه,و,مکرر,کتب,درسی,در,راستای,ایرادزدایی,است؛,نه,بهبود,کیفیت Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به پیامدهای اقتصادی و معنوی تعویض بی‌ضابطه کتب درسی، گفت: متاسفانه کتاب‌های درسی چنان بی‌کیفیت منتشر می‌شوند که قابل استفاده در یک سال تحصیلی نیز نبوده و دانش‌آموزان و خانواده‌ها و معلمان نمی‌توانند با آن‌ها ارتباط برقرار کنند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هزینه‌کرد چند هزار میلیاردی حاصل از تعویض هر ساله کتب درسی باید توجیه داشته باشد اما ظواهر مسئله دیگری را نشان می‌دهد، افزود: در این کتاب‌های درسی ایراد و غلط‌های فنی و محتوایی بسیاری نیز دیده می‌شود که منجر به تغییر هر ساله این کتاب‌ها می‌شود که این موضوع هزینه‌هایی مضاعفی را برای آموزش و پرورش به همراه دارد.

وی با انتقاد از بازنویسی‌های عجولانه و مرتب کتب درسی، تغییر سالانه و مداوم این کتاب‌ها را اقدامی در جهت بهبود کیفیت کتب ندانست و اضافه کرد: با تغییر سالانه کتاب‌های درسی، امکان تسلط معلم‌ها بر کتب از بین می‌رود و آن‌ها نیز هر سال باید خود را با شیوه‌نامه‌های جدیدی که تنظیم می‌شود، هماهنگ کنند و تجربیات سال‌های گذشته را کنار بگذارند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: بهتر است وزیر آموزش و پرورش نظارت بیشتری بر این مسئله داشته و جلوی سودجویی‌های مالی حاصل از این تغییر هر ساله کتب‌های درسی را بگیرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، به گفته مسئولان در بخش تولید و انتشار کتاب‌های درسی سالانه حدود 13 هزار میلیارد تومان هزینه می‌شود و در بخش تولید کتاب‌های کمک درسی و مسائل حاشیه‌ای آن در هر سال، گردش مالی بالای 20 هزار میلیارد تومانی وجود دارد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000