خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/11/22 14:26:01
سرویس سیاسی
میرزایی تشریح کرد:

اختلاف نظر آمریکا و ترکیه درباره موضوعات عرصه میدانی در سوریه / روایت اردوغان از نیات درگیری واشنگتن در بحران سوریه

عضو فراکسیون امید در مجلس گفت: در عرصه میدانی در سوریه میان مقامات ترکیه و آمریکا اختلاف نظر وجود دارد و این اختلافات می تواند باعث بروز ناآرامی در منطقه شود.
اختلاف نظر آمریکا و ترکیه درباره موضوعات عرصه میدانی در سوریه / روایت اردوغان از نیات درگیری واشنگتن در بحران سوریه عضو فراکسیون امید در مجلس گفت: در عرصه میدانی در سوریه میان مقامات ترکیه و آمریکا اختلاف نظر وجود دارد و این اختلافات می تواند باعث بروز ناآرامی در منطقه شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201610105863068235.jpg اختلاف,نظر,آمریکا,و,ترکیه,درباره,موضوعات,عرصه,میدانی,در,سوریه,/,روایت,اردوغان,از,نیات,درگیری,واشنگتن,در,بحران,سوریه Icana

جلال میرزایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در خصوص بروز تنش میان آنکارا و واشنگتن بعد از حملات ترکیه به شمال سوریه گفت: ترکیه بسیار دیرهنگام متوجه مقاصد آمریکایی ها در سوریه شدند. ترکیه گمان می کرد حضور نظامی آمریکا در سوریه در پیشبرد منافع ترکیه در مقابل منافع ایران و و روسیه کمک خواهد کرد.

 نماینده مردم ایلام، ایوان، شیروان، چرداول، مهران و ملکشاهی در مجلس شورای اسلامی افزود: طبق آخرین صحبتی که اردوغان داشت، ایشان هدف آمریکا از جنگ در سوریه را تسویه حساب با روسیه و ایران و از همه مهمتر ترکیه معرفی کردند.

عضو فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ترکیه علی رغم مخالفت هایی که از جانب کاخ سفید به آنها اعلام شد به شمال سوریه حمله کردند و باعث خشم مقامات آمریکایی از این اقدامات ترکیه شدند چرا که این اقدامت باعث می شود بسیاری از مقاصد آمریکایی ها که سوریه بدنبال آن بودند تحت الشعاع قرار گرفته و نقشه های آنها را دچار مشکل کنند.

این نماینده مجلس در دوره دهم اضافه کرد: در عرصه میدانی در سوریه میان مقامات ترکیه و آمریکا اختلاف نظر وجود دارد و این اختلافات می تواند باعث بروز ناآرامی در منطقه شود.

میرزایی افزود: با بالا گرفتن تنش ها و اختلافات میان قدرت های فرامنطقه ای و منطقه ای در سوریه، بحران در منطقه گسترش یافته و باعث بروز جنگ های فرقه ای خواهد شود. مهمترین راهکار و چشم انداز در سوریه باید مذاکره و تبادل گفتگو ها میان قدرت های فرامنطقه ای و منطقه با دولت سوریه باشد.

عضو کمیسیون انرژی در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: اعتقاد بر این است تنها مردم سوریه هستند که باید سرنوشت خویش را تعیین کنند و مهم ترین راهکار تنها گفتگو و مذاکره است و جنگ تنها باعث از بین رفتن سوریه و مردمش خواهد شد./

پایان خبر

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet