هدر موبایل
1396/11/23 12:14:00
سرویس اقتصادی
پورابراهیمی در گفت‌وگو با خانه ملت تشریح کرد:

بررسی رشد سودآوری شرکت های بورسی درآینده / تغییرات شاخص بورس چگونه خواهد بود؟

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از پیش بینی رشد شاخص بورس خبر داد.
بررسی رشد سودآوری شرکت های بورسی درآینده / تغییرات شاخص بورس چگونه خواهد بود؟ رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از پیش بینی رشد شاخص بورس خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611105319694951.jpg بررسی,رشد,سودآوری,شرکت,های,بورسی,درآینده,/,تغییرات,شاخص,بورس,چگونه,خواهد,بود؟ Icana

محمدرضا پورابراهیمی داورانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص نوسانات شاخص بورس گفت:چند عامل در تغییرات شاخص بورس کشور در مدت اخیر تاثیرگذار بوده که می توان به افزایش قیمت جهانی نفت، که در پیش بینی رشد درآمدهای کشور موثر است،اشاره کرد.   

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قیمت فلزات اساسی مانند سنگ آهن،مس و فولاد در حال بازگشت به نرخ های قبل از رکود جهانی و منطقه ای در اقتصاد بوده که این موضوع در رشد درآمدهای کشور تاثیرگذار است.

بررسی رشد سودآوری شرکت های بورسی درآینده

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس دهم شورای اسلامی تصریح کرد:باید توجه داشت پیش بینی می شود در سال آینده 15میلیارد دلار محصولات پتروشیمی به فروش می رسد که بطور طبیعی در سودآوری شرکت های بورسی که براساس قیمت های جهانی فعالیت دارند، تاثیرگذار است.

پورابراهیمی داورانی اضافه کرد:قیمت سهام برخی شرکت های معدنی با توجه به افزایش نرخ جهانی برخی محصولات، با افزایش روبرو بوده  است البته در هفته گذشته شاخص بورس با روند کاهشی نیز روبرو بوده که بخشی از آن متاثر از عوامل روانی و فضای سیاسی بود.

پیش بینی رشد شاخص بورس به رقم بالای 100هزار واحد

وی با بیان اینکه پیش بینی می شود شاخص بورس به بالای رقم 100هزار واحد برسد، ادامه داد:اینکه تغییرات قیمت ارز روی نرخ کالاهای شرکت ها تاثیرگذار است یک موضوع بدیهی محسوب می شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:برای تمامی صنایع تغییر قیمت دارایی پایه، ناشی از تغییر قیمت دلار، صورت خواهد گرفت، همچنین برای صنایعی مانند پتروشیمی و سنگ آهن که رشد قیمت جهانی در افزایش سودآوری این صنایع نقش دارد، سودآوری با رشد مضاعف همراه خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet