هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
آخوندی:‌

خرید تجهیزات مجتمع بندری شهید رجایی از نخستین ثمره های برجام است

سرویس دیگر رسانه‌ها
وزیر راه و شهرسازی گفت: خرید تجهیزات مرحله دوم مجتمع بندری شهید رجایی هرمزگان از نخستین ثمره های برجام بود که با نصب آنها این مرحله تکمیل شد.
شنبه 21 بهمن 1396 ساعت 17:36
خرید تجهیزات مجتمع بندری شهید رجایی از نخستین ثمره های برجام است وزیر راه و شهرسازی گفت: خرید تجهیزات مرحله دوم مجتمع بندری شهید رجایی هرمزگان از نخستین ثمره های برجام بود که با نصب آنها این مرحله تکمیل شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201709108558310834.jpg خرید,تجهیزات,مجتمع,بندری,شهید,رجایی,از,نخستین,ثمره,های,برجام,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ عباس آخوندی روز شنبه در آیین بهره برداری از 19 طرح بندری و دریایی استان هرمزگان در بندر شهید رجایی بندرعباس افزود: در این مرحله، سکوی شماره 2 احداث شده بود که تنها نیاز به خرید و نصب جرثقیل های آن وجود داشت.

وی ادامه داد: این مرحله با 8 جرثقیل کار می کرد که پس از برجام، قرار داد 104 میلیون یورویی بسته و 12 جرثقیل مورد نیاز از کشور آلمان خریداری شد.

وزیر راه و شهرسازی یاد آور شد: امروز همچنین قرارداد واگذاری اپراتوری ترمینال یک و 2 بندر شهید رجایی به بخش خصوصی برای مدت 5 سال منعقد شد.

آخوندی بیان کرد: اپراتورها باید میزان بهره برداری از این مرحله ها را افزیش داده و شریک تجاری داشته باشند تا برای جذب بازارهای هدف خارجی برای بندرهای کشور اقدام کنند.

وی اشاره کرد: امید می رود این اپراتورها سهم حمل و نقل ساحلی (ترانشیب) بندرهای داخلی را کاهش و سهم بهره برداری مستقیم را افزایش دهند.

وی افزود: همچنین در این روز بخش نخست طرح توسعه مرحله سوم بندرشهید رجایی به بهره برداری رسید و عملیات اجرایی ادامه آن به زودی آغاز می شود.

به گزارش ایرنا، همزمان با دهه مبارک فجر 19 طرح دریایی و بندری هرمزگان به ارزش 4 هزار و 500 میلیارد ریال با حضور وزیر راه و شهرسازی ، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و استاندار هرمزگان امروز به بهره برداری رسید.

استان هرمزگان دارای 32 بندر فعال است که به اسکله های تجاری و صیادی برای تخلیه و بارگیری کالا و جابه جایی مسافر معروف هستند.

بندر شهید رجایی، شهید باهنر، شهید حقانی، بندرلنگه، آفتاب، چارک، کیش، قشم، تیاب، کلاهی، کرگان، جاسک و سیریک مهمترین بنادر هرمزگان هستند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000