خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/11/21 17:36:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آخوندی:‌

خرید تجهیزات مجتمع بندری شهید رجایی از نخستین ثمره های برجام است

وزیر راه و شهرسازی گفت: خرید تجهیزات مرحله دوم مجتمع بندری شهید رجایی هرمزگان از نخستین ثمره های برجام بود که با نصب آنها این مرحله تکمیل شد.
خرید تجهیزات مجتمع بندری شهید رجایی از نخستین ثمره های برجام است وزیر راه و شهرسازی گفت: خرید تجهیزات مرحله دوم مجتمع بندری شهید رجایی هرمزگان از نخستین ثمره های برجام بود که با نصب آنها این مرحله تکمیل شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201709108558310834.jpg خرید,تجهیزات,مجتمع,بندری,شهید,رجایی,از,نخستین,ثمره,های,برجام,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ عباس آخوندی روز شنبه در آیین بهره برداری از 19 طرح بندری و دریایی استان هرمزگان در بندر شهید رجایی بندرعباس افزود: در این مرحله، سکوی شماره 2 احداث شده بود که تنها نیاز به خرید و نصب جرثقیل های آن وجود داشت.

وی ادامه داد: این مرحله با 8 جرثقیل کار می کرد که پس از برجام، قرار داد 104 میلیون یورویی بسته و 12 جرثقیل مورد نیاز از کشور آلمان خریداری شد.

وزیر راه و شهرسازی یاد آور شد: امروز همچنین قرارداد واگذاری اپراتوری ترمینال یک و 2 بندر شهید رجایی به بخش خصوصی برای مدت 5 سال منعقد شد.

آخوندی بیان کرد: اپراتورها باید میزان بهره برداری از این مرحله ها را افزیش داده و شریک تجاری داشته باشند تا برای جذب بازارهای هدف خارجی برای بندرهای کشور اقدام کنند.

وی اشاره کرد: امید می رود این اپراتورها سهم حمل و نقل ساحلی (ترانشیب) بندرهای داخلی را کاهش و سهم بهره برداری مستقیم را افزایش دهند.

وی افزود: همچنین در این روز بخش نخست طرح توسعه مرحله سوم بندرشهید رجایی به بهره برداری رسید و عملیات اجرایی ادامه آن به زودی آغاز می شود.

به گزارش ایرنا، همزمان با دهه مبارک فجر 19 طرح دریایی و بندری هرمزگان به ارزش 4 هزار و 500 میلیارد ریال با حضور وزیر راه و شهرسازی ، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و استاندار هرمزگان امروز به بهره برداری رسید.

استان هرمزگان دارای 32 بندر فعال است که به اسکله های تجاری و صیادی برای تخلیه و بارگیری کالا و جابه جایی مسافر معروف هستند.

بندر شهید رجایی، شهید باهنر، شهید حقانی، بندرلنگه، آفتاب، چارک، کیش، قشم، تیاب، کلاهی، کرگان، جاسک و سیریک مهمترین بنادر هرمزگان هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet