هدر موبایل
1396/11/24 08:34:56
سرویس فرهنگی
آزادی‌خواه مطرح کرد:

ورود سینما به بورس و ایجاد صندوق به معنای مهندسی فرهنگی و بهره‌برداری از ظرفیت‌ها

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با استقبال از تلاش مدیران سینمایی برای ورود سینما به عرصه بورس، گفت: اگر سازمان سینمایی به عرصه بورس ورود کند سینمای ایران عملا تجاری خواهد شد.
ورود سینما به بورس و ایجاد صندوق به معنای مهندسی فرهنگی و بهره‌برداری از ظرفیت‌ها سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با استقبال از تلاش مدیران سینمایی برای ورود سینما به عرصه بورس، گفت: اگر سازمان سینمایی به عرصه بورس ورود کند سینمای ایران عملا تجاری خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104303088454.jpg ورود,سینما,به,بورس,و,ایجاد,صندوق,به,معنای,مهندسی,فرهنگی,و,بهره‌برداری,از,ظرفیت‌ها Icana

احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با استقبال از تلاش مدیران سینمایی برای ورود سینما به بورس، گفت: برای موفقیت در حوزه صادرات غیرنفتی باید از تمامی ظرفیت‌های مختلف فرهنگی، هنری، ورزشی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی بهره برد اما متاسفانه تاکنون از ظرفیت‌های عرصه فرهنگ و هنر به معنای واقعی استفاده نشده است در حالی که سینما یکی از بهترین ظرفیت‌ها در این خصوص به شمار می‌آید.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر سازمان سینمایی به عرصه بورس ورود کند سینمای ایران عملا تجاری خواهد شد، ادامه داد: درصورتی که امکان حضور بخش خصوصی در عرصه سینما فراهم می‌شود، به‌یقین شاهد سرمایه‌گذاری با گردش مالی قابل‌ملاحظه در این عرصه خواهیم بود.

وی با اعتقاد به اینکه ورود سینما به بورس و ایجاد صندوق به معنای مهندسی فرهنگی و بهره‌برداری از ظرفیت‌ها است، اظهارکرد: اگر مسئولان امر این کار را به درستی انجام دهند، رفع خلاء‌های این عرصه امکان‌پذیر می‌شود هرچند برای ایجاد تمایل در مردم برای سرمایه گذاری در عرصه سینما باید تبلیغات مناسبی صورت بگیرد.

آزادی خواه اضافه کرد: مردم می‌توانند با استفاده از این صندوق‌ها و با همکاری بورس سرمایه اندک خود را در تولید فیلم سرمایه گذاری کنند البته بهتر است بر اساس سرمایه‌ای که مردم دارند بسته‌هایی از فیلم‌های بخش خصوصی به آن‌ها معرفی ‌شود و یک شورای کارشناسی درباره میزان سودآوری فیلم نظر دهند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس بیان کرد: در هر صورت ورود سینما به بورس باید جایگاه تجاری به سینما داد البته افزایش کیفیت و کمیت بازیگران در این راستا اهمیت پیدا می‌کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet