هدر موبایل
1396/11/25 09:54:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
پوربافرانی:

تسهیلات اعطایی باید تنها در حوزه اشتغالزایی استفاده شود

نماینده مردم نائین، خور و بیابانک در مجلس گفت: هدف ما دسترسی آسان افراد به تسهیلات است و از طرف دیگر این تسهیلات صرفا در حوزه اشتغال به کار گرفته شود.
تسهیلات اعطایی باید تنها در حوزه اشتغالزایی استفاده شود نماینده مردم نائین، خور و بیابانک در مجلس گفت: هدف ما دسترسی آسان افراد به تسهیلات است و از طرف دیگر این تسهیلات صرفا در حوزه اشتغال به کار گرفته شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201702106659558135.jpg تسهیلات,اعطایی,باید,تنها,در,حوزه,اشتغالزایی,استفاده,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،عباسعلی پوربافرانی در برنامه "گفت وگوی اقتصادی" رادیو گفتگو درخصوص کارآفرینی و اشتغال، گفت: مجلس در تصویب تسهیلات اشتغال در شهرها و روستاهای زیر 10 هزار نفر کارها را انجام داده و در حال حاضر این امر در دست دستگاه های متولی اجراست.

وی افزود: ظاهرا دستورالعمل 1.5 میلیارد دلار تسهیلات اشتغالزایی ابلاغ شده است و امیدواریم با این امر در روستاها در خصوص اشتغال فعالیت های خوبی رقم بخورد.

این نماینده مجلس گفت: شاید به دلیل برخی از محدودیت ها نتوانیم در اشتغال های بزرگ چندان موفق عمل کنیم، اما اگر بتوانیم این میزان تسهیلات را در روستاها در حوزه کارگاه های کوچک و زودبازده سرمایه گذاری کنیم این امر اثرگذاری مناسب تری دارد.

پوربافرانی تصریح کرد: در حوزه پرداخت تسهیلات علی رغم برخی ضوابط و دستورالعمل ها متاسفانه وحدت رویه در موسسات وبانک ها نداریم برخی از بانک ها در اخذ منابع تسریع می کنند، اما بعضی دیگر با مانع تراشی هایی پرداخت را به تعویق می اندازند که امیدواریم حداقل هایی در نظر گرفته شود که روستاییان با آسایش خاطر بیشتری از این تسهیلات استفاده کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هدف ما دسترسی آسان افراد به تسهیلات است و از طرف دیگر اینکه این تسهیلات صرفا در حوزه اشتغال به کار گرفته شود که ضروری است نظارت های لازم در این خصوص انجام بگیرد.

نماینده مردم نائین، خور و بیابانک در مجلس در خصوص چگونگی بازاریابی روستاییان برای فروش محصولاتشان بیان کرد: در حال حاضر فضای اینترنتی و بازار الکترونیکی که ایجاد شده است این زمینه را فرام کرده که حتی یک روستایی بتواند محصول خودش را در دنیا به فروش برساند .

پوربافرانی در ادامه افزود: البته این ظرفیتی است که در اختیار روستاییان قرار دارد، اما مسئولان و دستگاه های متولی باید زمینه این امر را فراهم کنند تا این افراد بتوانند بهره برداری لازم از این فضا را بکنند.

وی توضیح داد:درحال حاضر بسیاری از کالاهای مورد نیاز ما از چین وارد می شود و بازار کشور ما تحت اشغال این کالاهاست،این درحالی است که روستاییان ما توانایی این را دارند که کالاهای بسیار با کیفیت تراز این اجناس وارداتی را تولید کنند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد: ما باید زمینه را برای معرفی و شناسایی محصولات روستایی فراهم کنیم که در این راستا می توانیم از نمایشگاه ها و رسانه های مختلف برای بازاریابی و بازارسازی بهره ببریم./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet