خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/11/24 18:24:22
سرویس اجتماعی
کرد:

دستگاه های امدادی برای مواجهه با سامانه بارشی جدید آماده باشند/ شهرداری تجهیزات لازم را برای جلوگیری از مسدود شدن خیابان‌ها تامین کند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به در راه بودن سامانه بارشی جدید، گفت: وزارت راه و شهرسازی و شهرداری باید از هم اکنون تجهیزات و امکانات لازم برای جلوگیری از مسدود شدن جاده ها و برف روبی را تامین کنند.
دستگاه های امدادی برای مواجهه با سامانه بارشی جدید آماده باشند/ شهرداری تجهیزات لازم را برای جلوگیری از مسدود شدن خیابان‌ها تامین کند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به در راه بودن سامانه بارشی جدید، گفت: وزارت راه و شهرسازی و شهرداری باید از هم اکنون تجهیزات و امکانات لازم برای جلوگیری از مسدود شدن جاده ها و برف روبی را تامین کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201703106218677411.jpg دستگاه,های,امدادی,برای,مواجهه,با,سامانه,بارشی,جدید,آماده,باشند/,شهرداری,تجهیزات,لازم,را,برای,جلوگیری,از,مسدود,شدن,خیابان‌ها,تامین,کند Icana

علی کرد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر در راه بودن سامانه بارشی جدید با تاکید بر لزوم آماده باش دستگاه های امدادی، گفت: متاسفانه در برف اخیر پایتخت شاهد ضعف عملکرد شهرداری و سایر دستگاه ها بودیم و شیوه خدمات رسانی مدیریت شهری به هیچ وجه شایسته پایتخت کشور نبود.

نماینده مردم خاش، میرجاوه، کورین و نصرت آباد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید به گونه ای برای مواجهه با بارش ها گام برداشت که مردم مانند برف اخیر ساعت ها در اتوبان ها معطل نشوند، افزود: متاسفانه علی رغم پیش بینی های سازمان هواشناسی شهرداری هیچ گونه آمادگی برای ساماندهی معابر و برف روبی نداشت.

وی با تاکید بر اینکه وزارت راه و شهرسازی و شهرداری باید از هم اکنون تجهیزات و امکانات لازم برای جلوگیری از مسدود شدن جاده ها و برف روبی را تامین کنند، تصریح کرد: متاسفانه در برخی کوچه های پایتخت هنوز آثاری از برف دیده می شود و این نشانه عدم برنامه ریزی مناسب مدیریت شهری است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: از وزارت کشور تقاضا داریم اکیپ های خاص را در فصول پاییز و زمستان در جاده ها به طور دائم استقرار کند تا برای مواجهه با بحران ها در حال آماده باش باشند و بتوانند در کمترین زمان به مردم در جاده ها خدمات رسانی کنند از سویی باید مکان هایی برای استقرار مردم در جاده ها نیز در نظر گرفته شود.

کرد با انتقاد از ضعف مدیریت بحران در کشور، گفت: ضعف مدیریت بحران در برف اخیر پایتخت به خوبی مشهود بود و شاهد قفل شدن تهران بودیم.

نماینده مردم خاش، میرجاوه، کورین و نصرت آباد در مجلس دهم، یادآور شد: وزارت راه و شهرسازی باید خرید ماشین آلات و گریدر پیشرفته برف روب را در اولویت قرار دهد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، افزود: برای مدیریت مناسب حوادث غیرمترقبه در کشور باید شهرداری ها و دهیاری ها، سازمان مدیریت بحران، هلال احمر و وزارت راه و شهرسازی همکاری لازم را با هم داشته باشند تا شاهد نارضایتی مردم نباشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet