هدر موبایل
1396/11/27 09:31:21
سرویس اقتصادی
الله قلی زاده:

نوسازی بافت فرسوده جایگزین تامین مسکن اقشار ضعیف جامعه نمی شود/ بازآفرینی شهری وظیفه قانونی دولت است

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر ضرورت نوسازی بافت فرسوده شهری به عنوان وظیفه قانونی دولت، گفت: نوسازی بافتهای فرسوده جایگزین تامین مسکن برای اقشار متوسط و ضعیف جامعه نیست.
نوسازی بافت فرسوده جایگزین تامین مسکن اقشار ضعیف جامعه نمی شود/ بازآفرینی شهری وظیفه قانونی دولت است نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر ضرورت نوسازی بافت فرسوده شهری به عنوان وظیفه قانونی دولت، گفت: نوسازی بافتهای فرسوده جایگزین تامین مسکن برای اقشار متوسط و ضعیف جامعه نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201607105860634354.jpg نوسازی,بافت,فرسوده,جایگزین,تامین,مسکن,اقشار,ضعیف,جامعه,نمی,شود/,بازآفرینی,شهری,وظیفه,قانونی,دولت,است Icana

قلی الله قلی زاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به طرح دولت برای بازآفرینی سالی 300 هزار واحد مسکونی شهری، گفت: بازآفرینی بافت فرسوده و ناکارآمد شهری جز وظایف دولت بوده که در قوانین بودجه سالانه و برنامه ششم توسعه به آن اشاره شده است.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بهسازی بافت فرسوده در کشور به رونق مسکن و خروج بازار مصالح ساختمانی از رکود می انجامد، افزود: شکی در بهبود وضعیت بازار مسکن با ورود دولت به حوزه نوسازی بافت ناکارآمد شهری وجود ندارد اما موضوع مهم عملیاتی نشدن این مهم در سال های اخیر است.

وعده بازآفرینی شهری تاکنون محقق نشده است

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و بخش آهوراند در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه دولت ها در حوزه نوسازی و بهسازی بافت ناکارآمد و فرسوده شهری تنها به شعار بسنده کرده اند، تصریح کرد: با توجه به مقاوم نبودن سازه های قدیمی در برابر زلزله و سایر بلایا دولت بهسازی این واحدها را باید در اولویت کاری خود قرار دهد.

وی با بیان اینکه به روز شدن نمای شهری نیز در گرو بهسازی بافت ناکارآمد است، گفت: دربرنامه ششم توسعه و قوانین بودجه سنواتی این مهم دیده شده اما هیچ سالی طبق پیش بینی ها نوسازی واحدهای فرسوده صورت نگرفته است.

نوسازی بافت فرسوده جایگزین تامین مسکن اقشار متوسط و ضعیف جامعه نیست

الله قلی زاده با تاکید بر اینکه نوسازی بافت فرسوده شهری وظیفه قانونی دولت است، افزود: دولت نمی تواند با نوسازی این واحدها وظیفه کلان و اصلی خود که ساخت مسکن برای اقشار متوسط و ضعیف جامعه است زیر پا بگذارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه نوسازی بافت فرسوده و بازآفرینی سازه های ناکارآمد شهری جایگزین مسئولیت اصلی دولت در ساخت مسکن ارزان برای خانه اولی ها و اقشار ضعیف جامعه نمی شود، تصریح کرد: دولت باید در کنار عمل به تعهدات خود در خصوص نوسازی بافت فرسوده طرح مشخصی نیز در حوزه مسکن ارایه کند.

ضرورت ورود بخش خصوصی برای نوسازی بافت فرسوده شهری

الله قلی زاده ادامه داد: دولت باید سالانه رقمی را برای نوسازی بافت های فرسوده شهری اختصاص بدهد تا روند بهسازی این واحدها با سرعت بیشتری پیگیری شود.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: هدایت بخش خصوصی به سمت نوسازی بافت ناکارآمد شهری نیز اقدام خوبی است که می تواند کمک های شایانی به دولت در این زمینه انجام دهد./

پایان پیام

گفت و گو از سارا خان محمدی

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet