هدر موبایل
1396/11/26 08:45:49
سرویس فرهنگی
سیاوشی شاه‌عنایتی مطرح کرد:

"جشن دلتنگی" هشداری تامل‌برانگیز در رابطه با آسیب‌های مخرب شبکه‌های مجازی

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه فیلم سینمایی "جشن دلتنگی" پیام فرهنگی دارد، مسئولان و خانواده‌ها و جوانان را دعوت به تماشای این فیلم کرد.
"جشن دلتنگی" هشداری تامل‌برانگیز در رابطه با آسیب‌های مخرب شبکه‌های مجازی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه فیلم سینمایی "جشن دلتنگی" پیام فرهنگی دارد، مسئولان و خانواده‌ها و جوانان را دعوت به تماشای این فیلم کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201802106073727479.jpg "جشن,دلتنگی",هشداری,تامل‌برانگیز,در,رابطه,با,آسیب‌های,مخرب,شبکه‌های,مجازی Icana

طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص فیلم سینمایی "جشن دلتنگی" به کارگردانی پوریا آذربایجانی و نویسندگی مونا سرتوه که در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر به تماشا نشسته است، گفت: این اثر سینمایی درخصوص یکی از آسیب‌ها و دغدغه‌های مهم اقشار مختلف جامعه امروز، یعنی تاثیر شبکه‌های اجتماعی در زندگی روزانه آن‌ها است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ورود دائمی خانواده‌ها به این فضا و نداشتن تعریف مشخص از حریم خصوصی خودشان در آن، صدمات بسیاری را به اشخاص و خانواده‌ها وارد کرده است و فیلم سینمایی جشن دلتنگی توانسته این آسیب و داستان اقشاری که به انحای مختلف دیگر آن شده‌اند را به تصویر بکشد.

وی با بیان اینکه فیلم سینمایی جشن دلتنگی پیام فرهنگی دارد، مسئولان، خانواده‌ها و جوانان را به تماشای این فیلم دعوت کرد و افزود: بازیگران در این اثر به خوبی نقش خود را ایفا کرده و کارگردان توانسته با بهره‌گیری از تکنیک‌های سینمایی، حرف مهمی را به مخاطب انتقال دهد البته این اثر به تاثیرات منفی اینستاگرام در طبقه متوسط پرداخته است در حالی که شبکه‌های مجازی در زندگی اقشار مختلف جامعه تاثیر گذاشته است.

سیاوشی شاه‌عنایتی با اعتقاد به اینکه شبکه‌های مجازی به مرور انسان‌ها را تنها و تنهاتر می‌کند، بیان کرد: در واقع در ابتدا فکر می‌کنید افراد بسیاری را در اطراف خود دارید اما زمانی که می‌خواهید با دیگران سخن بگویید کسی در اطراف شما نیست.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد: این فیلم فارغ از شعار دادن، زیاده‌گویی و جهت‌گیری، در منطق روایی‌اش، روایت قصه‌ای سرراست را رسالت خود در نظر گرفته است. در این فیلم سعی شده هیچ بخشی از فیلمبرداری، بازی و... دیده نشود و همه ارکان‌های فیلم در خدمت قصه باشد./

پایان پیام

مصاحبه از: فاطمه ضرغامی

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet