هدر موبایل
1388/05/24 09:15:00
سرویس سیاسی
رییس مجلس در پاسخ به اظهارات کروبی:

همگان به بررسی کمیته تحقیق مجلس تن دهند

**رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مجلس قطعاً مسائل را با مبنای عدالت دنبال می‌کند، از همگان خواست به بررسی کمیته تحقیق مجلس تن دهند.

به گزارش خانه ملت، در پی اظهارات "مهدی کروبی" در خصوص گزارش کمیته تحقیق مجلس، "علی لاریجانی"طی نامه‌ای به برخی سخنان وی پاسخ داد.

متن کامل نامه رییس مجلس  به این شرح است:

حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای کروبی

با سلام؛

از جنابعالی مطالبی در سایت ها منتشر شد که نمی دانم چقدر درست است ولی چون تکذیب نفرمودید باید حمل به صحت نمود. مبنی بر اینکه:

"رئیس مجلس بدون بررسی و شتابزده اصل ماجرا را تکذیب کرده و می توانستند با من تماس بگیرند و یا کمیته مجلس را بفرستند تا مستندات خود را ارائه نمایم و این موضع شتابزده تحت فشار صورت گرفته، زیرا این بزرگواران (لاریجانی و بروجردی) نگران آن هستند که به سرنوشت دیگر دوستان خود در گذشته دچار شوند، چرا که آقای لاریجانی نگران آن است که به سرنوشت دکتر حداد گرفتار شود و او را از ریاست حذف کنند و آقای بروجردی نگران سرنوشت افروغ است...."

برای بنده تعجب آور است که شما از اظهار کمیته مجلس چون خلاف دعاوی شما بود برآشفته شدید، مگر کمیته تحقیق مجلس باید همه ادعاهای مطروحه در کشور را تایید کند تا شما آرام بگیرید و در غیر این صورت کمیته عجله کرده و شتابزده عمل نموده است!

اگر دقت می فرمودید بنده عرض کردم این سنخ اطلاعات از یک ماه پیش در سایت ها مطرح بود و اطلاعاتی هم به ما رسیده بود؛ کمیته به همه ی این موارد در طول این مدت رسیدگی نمود و بیش از صد مورد یا به کمیته مراجعه و یا کمیته به آنها مراجعه نموده بود، توجه دارید بدلیل اهمیت موضوع دو کمیته موازی هم کار را دنبال کردند. لذا مطالبی که شما مطرح کردید به خلاف آنچه ما را متهم نمودید به هیچ وجه شتابزده نبوده و کمیته نتیجه بررسی های خود را اعلام کرد.

البته کمیته از جنابعالی تقاضا نمود اگر اطلاعاتی دارید ارائه بفرمایید الان که شما می گویید مستنداتی دارید، به کمیته یا به اینجانب اعلام کنید تا رسیدگی شود ولی متوجه باشید این روش، اتهام زدن به اینجانب یا کمیته یا رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس آقای بروجردی که اینها تحت فشار یا ترس از موفقیت، این اقدام را کردند روش پسندیده ای نیست و نوعی فرار به جلو محسوب می شود، چون دقیقاً همین حرف ها را می توان نسبت به جنابعالی زد که تحت القائات دیگران این مطالب را می گویند. اگر واقعاً قصد اصلاح امور دارید و اشکالاتی مشاهده کرده اید (که در بررسی های کمیته هم برخی اشکالات آمده بود و پیگیری های جدی در این زمینه بعمل آمد) می توانید مطالب را منعکس کنید.

فرموده‌اید کاش رئیس مجلس قبل از اعلام نظر کمیته، با من تماس می‌گرفت. بله اگر جنابعالی علنی موضع نمی‌گرفتید، و قبلاً طی تماسی به کمیته، موضوع را می‌فرمودید قطعاً با شما تماس می‌گرفتند ولی ظاهراً شما نیازی به این امر ندیدید و اعلام موضع کردید. اگر بحث شتابزدگی در میان باشد این اقدام شما شتابزده بود که قبل از رسیدگی در مرجعی یا قوه قضائیه و یا مجلس، اعلام موضع کردید.

به خلاف تصور جنابعالی، حتماً مطلعید که ما هم کسانی نیستیم که با چند موضع نیش دار و تند شما مسیر خود را عوض کنیم قطعاً مسائل پیش آمده را با مبنای عدالت دنبال می کنیم و خوب است همگان به بررسی کمیته تحقیق مجلس تن دهند، نه اینکه اگر خلاف نظر آنها نتیجه ای حاصل شد اصل کمیته را زیر سوال ببرند و جوسازی نمایند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet