شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1396/11/28 07:54:04
سرویس اجتماعی
بهرام نیا انتقاد کرد:

زندگی 2 میلیون تبعه بیگانه در کشور/ به کارگیری اتباع غیرمجاز افغان در برخی ادارات دولتی و شهرداری ها

نماینده مردم نهاوند در مجلس با بیان اینکه اراده ای برای برخورد با اتباع بیگانه غیرمجاز وجود ندارد از به کارگیری اتباع غیرمجاز افغان در برخی ادارات دولتی و شهرداری ها انتقاد کرد.
زندگی 2 میلیون تبعه بیگانه در کشور/ به کارگیری اتباع غیرمجاز افغان در برخی ادارات دولتی و شهرداری ها نماینده مردم نهاوند در مجلس با بیان اینکه اراده ای برای برخورد با اتباع بیگانه غیرمجاز وجود ندارد از به کارگیری اتباع غیرمجاز افغان در برخی ادارات دولتی و شهرداری ها انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104519980831.jpg زندگی,2,میلیون,تبعه,بیگانه,در,کشور/,به,کارگیری,اتباع,غیرمجاز,افغان,در,برخی,ادارات,دولتی,و,شهرداری,ها Icana

حسن بهرام نیا در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت از حضور غیرقانونی اتباع بیگانه در کشور انتقاد کرد و گفت: بر اساس اظهارات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی 2 میلیون نفر از اتباع بیگانه به صورت غیرقانونی در کشور ساکن بوده و دارای شغل هستند.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه اتباع غیرقانونی فرصت های شغلی کشور را اشغال کرده اند، افزود: طبق ماده 120 قانون کار، اتباع بیگانه نمی توانند در ایران مشغول به کار شوند، مگر آنکه دارای روادید ورود با حق کار مشخص بوده و همچنین مطابق قوانین و آیین نامه های مربوطه، پروانه کار دریافت کنند اما متاسفانه در کشور 2 میلیون نفر به صورت غیرقانونی فرصت های شغلی کشور را اشغال کرده اند این در حالی است که جوانان و کارگران کشور با بیکاری دست و پنجه نرم می کنند.

وی از حضور پرتعداد اتباع خارجی غیرمجاز در مشاغل ساختمانی انتقاد و تصریح کرد: بر اساس ماده 128 قانون کار کارفرمایان مکلفند قبل از اقدام به عقد هر گونه قراردادی که موجب استخدام کارشناسان بیگانه می شود، نظر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را در مورد امکان اجازه اشتغال بیگانه استعلام نمایند اما متاسفانه به دلیل ضعف نظارت وزارت تعاون کارفرمایان سودجو اقدام به بکارگیری اتباع بیگانه غیرمجاز می کنند که این اقدام بیکاری کارگران فصلی را به دنبال داشته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه اراده ای برای برخورد با اتباع بیگانه غیرمجاز وجود ندارد، گفت: تحصیلکرده های دانشگاهی به علت بیکاری و برای تامین معیشت به مشاغل ساختمانی روی آورده اند در حالی که صنعت ساختمان با رکود مواجه بوده و از سویی برخی مشاغل نیز به اتباع افغان وگذار شده است.

بهرام نیا از به کارگیری اتباع غیرمجاز افغان در برخی ادارات دولتی و شهرداری ها انتقاد کرد و افزود: هدف اصلی کارفرمایان و پیمانکاران از به کارگیری اتباع غیرمجاز استفاده از نیروی کار ارزان قیمت و عدم پرداخت بیمه است در این رابطه می طلبد وزارت کشور با ورود به این موضوع با متخلفان به صورت جدی برخورد کند.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت خروج اتباع بیگانه غیرمجاز از کشور، تصریح کرد: مسئولان ذیربط باید هر چه سریع تر میهمانان ناخوانده ای که غیرقانونی وارد کشور شده و مشاغل کشور را اشغال کرده اند را اخراج کنند تا شرایط کار برای کارگران فصلی و هچنین تحصیلکردگان کشور فراهم شود از سویی وزارت کشور باید هر چه سریع تر لایحه ساماندهی اتباع بیگانه را به مجلس ارائه کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet