هدر موبایل
1396/11/27 16:34:00
سرویس اجتماعی
سلیمی:

شرایط بازار تهران خطرناک تر از پلاسکو/ مشکلات ایمنی شناسایی و رفع شوند/ شرایط انتقال کسبه فراهم نیست

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس بازار تهران را خطرناک تر  از پلاسکو دانست و گفت: مشکلات ایمنی باید سریع تر شناسایی و رفع شوند.
شرایط بازار تهران خطرناک تر از پلاسکو/ مشکلات ایمنی شناسایی و رفع شوند/ شرایط انتقال کسبه فراهم نیست سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس بازار تهران را خطرناک تر  از پلاسکو دانست و گفت: مشکلات ایمنی باید سریع تر شناسایی و رفع شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611104442930067.jpg شرایط,بازار,تهران,خطرناک,تر,از,پلاسکو/,مشکلات,ایمنی,شناسایی,و,رفع,شوند/,شرایط,انتقال,کسبه,فراهم,نیست Icana

اصغر سلیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بازار تهران را یکی از مناطق پرخطر پایتخت دانست و با تاکید بر اینکه برای پیشگیری از تکرار حوادثی مانند پلاسکو باید ایمن سازی آن در دستور کار قرار گیرد، گفت: موارد متعددی از عدم ایمنی در بازار تهران وجود دارد که در صورت وقوع آتش سوزی به دلیل گستردگی و تعدد مشاغل موجود، خسارات جانی و مالی زیادی را به دنبال خواهد داشت.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم شناسایی نقاط ناایمن در بازار تهران، افزود: ساختمان های فراوانی در بازار تهران وجود دارد که از ایمنی لازم برخوردار نیستند و ایمن سازی آنها باید در دستور کار قرار گیرد.

وی بر ضرورت ساماندهی بازار تهران تاکید کرد و ادامه داد: باید با همکاری تمامی دستگاه ها مشکلات ایمنی بازار هر چه سریع تر رفع شود.
این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه امکان انتقال بازار تهران وجود ندارد، گفت: افراد زیادی از طریق بازار ارتزاق و تامین معیشت می کنند بنابراین شرایط انتقال کسبه به جای دیگر فراهم نیست و ساختمان ها باید به صورت کوتاه و میان مدت بازسازی و ایمن سازی شوند.

سلیمی با انتقاد از اینکه ساختمان های زیادی در پایتخت شرایطی مشابه پلاسکو دارند اما متاسفانه به ایمن سازی آنها توجهی نشده است، تصریح کرد: حساسیت لازم در مردم در مورد رعایت نکات ایمنی باید ایجاد شده و ایمنی و ایمن سازی مردمی و به فرهنگ تبدیل شود.

نماینده مردم سمیرم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه در صورت وقوع زلزله امکان خدمات رسانی به آسیب دیدگان در بازار تهران وجود ندارد، افزود: شهرداری، شورای شهر، مسکن و شهرسازی و میراث فرهنگی باید گامی جدی در جهت ایمن سازی و ساماندهی  بازار بردارند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet