هدر موبایل
1396/11/27 15:12:42
سرویس سیاسی
حسن بیکی:

اختلاف بینداز و حکومت کن شعار رژیم سعودی/ وحدت رمز موفقیت حاکمیت و مردم لبنان است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:عربستان سعودی تلاش دارد پایگاه خود در لبنان را دوباره بدست بیاورد و طراحی آنها همواره شعار اختلاف بینداز و حکومت کن ، می باشد.
اختلاف بینداز و حکومت کن شعار رژیم سعودی/ وحدت رمز موفقیت حاکمیت و مردم لبنان است عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:عربستان سعودی تلاش دارد پایگاه خود در لبنان را دوباره بدست بیاورد و طراحی آنها همواره شعار اختلاف بینداز و حکومت کن ، می باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201801102427968155.jpg اختلاف,بینداز,و,حکومت,کن,شعار,رژیم,سعودی/,وحدت,رمز,موفقیت,حاکمیت,و,مردم,لبنان,است Icana

ابوالفضل حسن بیکی  در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در خصوص اهداف سعودی ها در سفر خود به لبنان گفت: عربستان سعودی تلاش دارد پایگاه خود در لبنان را دوباره بدست بیاورد و طراحی آنها همواره شعار اختلاف بینداز و حکومت کن ، می باشد.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی افزود: برخورد زشت و نادرست و خارج از عرف دیپلماتیک مقامات سعودی با سعد حریری و درایت ایشان در بازگشت به لبنان بسیاری از معادلاتی که سعودی ها به دنبال ایجاد آنها بودند را پیچیده و غیر قابل حل کرد.

وی ادامه داد: نخست وزیر لبنان می داند وحدت لبنان باعث پیروزی خواهد شد. سعد حریری در سخنان خود بخوبی بیان کرد که سلاح لبنان برای مقابله با تجاوزگری های رژیم صهیونیستی است و در جهت دفاع از مردم لبنان می باشد.

حسن بیکی افزود: مشاهده می شود که با اتحاد و وحدتی که در میان جامعه لبنان و سایر گروه های سیاسی وجود دارد، امنیت را برای لبنان به ارمغان آورده است ومردم لبنان نیز از سیاستمداران خود تنها وحدت را خواستارند.

این نماینده مجلس در دوره دهم گفت: رژیم صهیونیستی که از مقابله با حزب الله و مردم لبنان بیم دارد، سعودی ها را مأمور دخالت در امور داخلی لبنان قرار داده و تلاش دارد با تطمیع و خریدن برخی سیاستمداران وابسته، مجددا فضای لبنان را برهم زده و وحدت را از بین ببرند.

نماینده دامغان در مجلس تأکید کرد: امروز قدرت حزب الله و درایت آقای حریری و مدیریت آقای میشل عون و هم چنین وحدتی که میان گروه های سیاسی وجود دارد، مانع دست اندازی بیگانگان در امور داخلی لبنان شده است و حتی باعث شد امنیت لبنان در منطقه بدرخشد و مذاهب مختلف در لبنان در کنارهم از منافع لبنان در مقابل بیگانگان دفاع کنند.

وی بیان کرد: با توجه به جوی که در نظام سیاسی لبنان حاکم است، جایگاهی برای سعودی ها تعریف نشده است.کارنامه کثیف و غلط سعودی ها در منطقه برای همه محرز شده و مردم منطقه بویژه لبنان را بیدار کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در انتخابات پیش رو می توان گفت حزبی برتری خاصی نخواهد داشت و به همین شکل کنونی احزاب در لبنان رای خواهند آورد و احتمال اینکه مجددا سعد حریری نخست وزیر لبنان شود، با توجه به وحدتی که در لبنان وجود دارد، دور از انتظار نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet