هدر موبایل
1396/11/29 08:05:00
سرویس اقتصادی
رضایی:

گرانی ارز قفلی بر تکمیل پروژه های عمرانی است / تلاطم ارزی حباب قیمت مسکن را بزرگ تر کرد

رئیس کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر اینکه افزایش چند هفته ای نرخ ارز بر روند تکمیل پروژه های عمرانی کشور اثر گذار بوده است، گفت: با افزایش نرخ ارز حباب ایجاد شده در قیمت مسکن روز به روز بزرگ تر خواهد شد.
گرانی ارز قفلی بر تکمیل پروژه های عمرانی است / تلاطم ارزی حباب قیمت مسکن را بزرگ تر کرد رئیس کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر اینکه افزایش چند هفته ای نرخ ارز بر روند تکمیل پروژه های عمرانی کشور اثر گذار بوده است، گفت: با افزایش نرخ ارز حباب ایجاد شده در قیمت مسکن روز به روز بزرگ تر خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608103920245729.jpg گرانی,ارز,قفلی,بر,تکمیل,پروژه,های,عمرانی,است,/,تلاطم,ارزی,حباب,قیمت,مسکن,را,بزرگ,تر,کرد Icana

محمدرضا رضایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از نابه سامانی بازار ارز، گفت: تنش بازار ارز به صنعت ساختمان و مسکن رسیده و این بازار را از تعادل خارج کرده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه افزایش نرخ ارز در فراورده های ساختمانی وارداتی و داخلی اثرگذار بوده است، افزود: با گرانی نرخ ارز و در پی رشد قیمت مصالح ساختمانی حبابی شدن بیش از پیش قیمت مسکن دور از انتظار نیست.

اثرگذاری افزایش نرخ ارز بر روند تکمیل پروژه های عمرانی

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه افزایش چند هفته ای نرخ ارز بر روند تکمیل پروژه های عمرانی کشور نیز اثر گذار بوده است، تصریح کرد: ادامه روند فعلی علاوه بر کند کردن روند تکمیل پروژه های عمرانی می تواند قفلی بر انجام فعالیت ها در این حوزه بزند.

وی با بیان اینکه بازار مسکن قبل از نابه سامانی نرخ ارز حال و روز خوبی نداشت، گفت: با افزایش نرخ ارز حباب ایجاد شده در بخش مسکن روز به روز بزرگ تر خواهد شد.

رضایی ادامه داد: باید بدانیم بی توجهی به عوامل بزرگ شدن حباب قیمت مسکن در آینده تخلیه آن را با مشکلات عدیده مواجه خواهد کرد.

تاوان کوتاهی مسئولان در کنترل بازار ارز را مردم می پردازند

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه کنترل نرخ ارز برای مصون ماندن حوزه های مختلف اقتصاد از تورم ضروری است، گفت: تاوان کوتاهی صورت گرفته در خصوص مدیریت بازار ارز را مردم می پردازند.

وی با تاکید بر اینکه دولت در مدیریت بازار ارز و بازارهای موازی آن ضعیف عمل کرده است، افزود: کنترل نرخ ارز از سوی دولت ضرورتی کتمان ناپذیر است که بی توجهی به آن به کاهش قدرت خرید مردم می انجامد.

ضرورت ورود ضربتی دولت برای کنترل بازار

رضایی ادامه داد: تلاطم بازار ارز اقتصاد کشور را با مشکل جدی مواجه خواهد کرد از این رو دولت باید با ورودی ضربتی عوامل نابسامانی نرخ را شناسایی کرده و با آن ها برخورد کند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، اخذ مالیات از کسانی که به صورت عمده به خرید و فروش نرخ ارز مبادرت می ورزند را راهکاری برای ساماندهی بازار خواند و یادآور شد: شناسایی دلالان بازار ارز که به رشد نرخ ها دست زده اند برای دولت مشکل نیست از این رو باید با همتی جهادی ساماندهی بازار را برای مدیریت قیمت ها در دست بگیرد./

پایان پیام

گفت و گو از سارا خان محمدی

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet