هدر موبایل
1396/11/28 17:31:45
سرویس صحن
/بررسی جزئیات لایحه بودجه 97/

اختصاص اعتبار 4 هزار میلیاردی برای تجهیز آزمایشگاه و کارگاه های دانشگاه های کشور

نمایندگان مردم در خانه ملت با اختصاص اعتباری حدود ۴۰ هزار میلیارد ریال برای خرید تجهیزات و به‌روزرسانی آزمایشگاهها و کارگاههای دانشگاهها و مؤسسات آموزشی موافقت کردند.
اختصاص اعتبار 4 هزار میلیاردی برای تجهیز آزمایشگاه و کارگاه های دانشگاه های کشور نمایندگان مردم در خانه ملت با اختصاص اعتباری حدود 40 هزار میلیارد ریال برای خرید تجهیزات و به‌روزرسانی آزمایشگاهها و کارگاههای دانشگاهها و مؤسسات آموزشی موافقت کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201802103890810663.jpg اختصاص,اعتبار,4,هزار,میلیاردی,برای,تجهیز,آزمایشگاه,و,کارگاه,های,دانشگاه,های,کشور Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر امروز (شنبه، 28 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 97 با بند هـ تبصره 4 ماده واحده این لایحه با 168 رأی موافق، 16 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 210 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در بند هـ تبصره 4 این لایحه آمده است؛ بانکهای عامل مجازند در سال 1397 مبلغ چهل هزار میلیارد (40.000.000.000.000)ریال تسهیلات از محل منابع در اختیار از جمله منابعی که با تصویب هیأت امنا صندوق توسعه ملی در آن بانکها سپرده‌گذاری یا قرارداد عاملیت منعقد شده، برای خرید تجهیزات و به‌روزرسانی آزمایشگاهها و کارگاههای دانشگاهها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی براساس فهرست مورد توافق وزارتخانه‌ها و سازمان‌های ذی‌ربط و سازمان برنامه و بودجه کشور و با تصویب هیأت امنای آنها پرداخت نمایند. تضمین این تسهیلات پس از تصویب هیأت امنا بر عهده مراکز فوق‌الذکر بوده و پس از تنفس دو ساله از محل درآمد اختصاصی آنها و متناسب با میزان دریافتی و مبتنی بر زمانبندی مورد تفاهم با بانکها بازپرداخت می‌شو، تسهیلاتی که از صندوق گرفته می شود به صورت ارزی خواهد بود.

تجهیزات آزمایشگاههای تحقیقاتی موضوع این بند فقط در مواردی که بنا به اعلام معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور و یا وزارتخانه تخصصی مربوطه مشابه داخلی ندارند، از شرکت خارجی تأمین می‌شود.

آیین‌نامه اجرایی این بند به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و با همکاری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حداکثر دو ماه پس از ابلاغ این قانون به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet