ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1396/12/01 10:18:55
سرویس سیاسی
امیرحسنخانی درباره حضور ایران در سوریه مطرح کرد؛

نگاهی به روند حضور ایران در سوریه / از همیاری مستشاری تا همکاری در بازسازی زیرساخت‌ها

نایب رئیس کمیسیون اصل نودبا تاکید بر آمادگی ایران برای حضور در سوریه و همکاری در بازسازی زیرساخت‌ها گفت:حضور یک نیروهای خارجی در یک کشور بر اساس معاهدات فی مابین و بر اساس درخواست و تفاهم دولت ها است.
نگاهی به روند حضور ایران در سوریه / از همیاری مستشاری تا همکاری در بازسازی زیرساخت‌ها نایب رئیس کمیسیون اصل نودبا تاکید بر آمادگی ایران برای حضور در سوریه و همکاری در بازسازی زیرساخت‌ها گفت:حضور یک نیروهای خارجی در یک کشور بر اساس معاهدات فی مابین و بر اساس درخواست و تفاهم دولت ها است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605101054644543.jpg نگاهی,به,روند,حضور,ایران,در,سوریه,/,از,همیاری,مستشاری,تا,همکاری,در,بازسازی,زیرساخت‌ها Icana

محمدرضا امیرحسنخانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اظهارات اخیر نتانیاهو علیه ایران مبنی بر عدم اجازه احداث پایگاه در سوریه را نوعی تهدید دانست و گفت: حضور یک نیروهای خارجی در یک کشور بر اساس معاهدات فی مابین و بر اساس درخواست و تفاهم دولت ها است.

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس یادآور شد: اگر حضور نیروی نظامی کشوری در یک کشور دیگر بدون اجازه و درخواست دولت آن کشور باشد تجاوز خواهد بود و اگر بر اساس درخواست آن دولت صورت گیرد معنای همکاری دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه بارها گفته ایم حضور ایران در سوریه به صورت مستشاری و بر اساس مذاکرات فی مابین است، عنوان کرد: اگر حضور مستشاری ایران در سوریه نبود امروز داعش چیزی از این کشور باقی نمی گذاشت لذا رشادت نیروهای مستشاری در راستای پشتیبانی از سوریه صورت گرفت و ایران در این خصوص هزینه زیادی نیز متقبل شد.

امیرحسنخانی ادامه داد: از ابتدای حضور ایران در سوریه که به درخواست آن دولت صورت گرفت، آمریکا، اسرائیل و عربستان مخالفت می کردند اما جمهوری اسلامی بر اساس خواسته کشورهای دیگر تصمیم گیری نکرده و مستقل عمل می کند لذا امروز سوریه جای کشورهایی نیست که به میل خود وارد این کشور شده اند.

نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: به اسرائیل و تمام کشورها نیز اعلام می کنیم که بر اساس درخواست سوریه وارد این کشور شده ایم و اگر باز هم درخواست ادامه پیدا کند برای بازسازی زیرساخت ها نیز حضور خواهیم داشت و دولت های دیگر نمی توانند درباره روابط دو کشور نظر بدهند.

به گزارش خانه ملت، اخیر نتانیاهو گفته است ایران نباید در سوریه پایگاه احداث کند و اسرائیل تا ابد در ارتفاعات جولان سوریه خواهد ماند./

گفت و گو از مهدیه قربانی

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet