حلول ماه ربیع الاول
1396/12/01 18:07:07
سرویس فرهنگی
محمدی مطرح کرد:

افزایش جذب دانشجوی خارجی در راستای جلوگیری از تعطیلی دانشگاه‌ها/ سطح علمی آموزش عالی ارتقا یابد

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه با جذب دانشجوی خارجی می‌توان از تعطیلی بسیاری از دانشگاه‌های کشور به دلیل کمبود دانشجو جلوگیری کرد، گفت: جذب این دانشجویان نیازمند مشوق‌هایی از جمله دریافت شهریه اندک است.
افزایش جذب دانشجوی خارجی در راستای جلوگیری از تعطیلی دانشگاه‌ها/ سطح علمی آموزش عالی ارتقا یابد نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه با جذب دانشجوی خارجی می‌توان از تعطیلی بسیاری از دانشگاه‌های کشور به دلیل کمبود دانشجو جلوگیری کرد، گفت: جذب این دانشجویان نیازمند مشوق‌هایی از جمله دریافت شهریه اندک است. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105319773536.jpg افزایش,جذب,دانشجوی,خارجی,در,راستای,جلوگیری,از,تعطیلی,دانشگاه‌ها/,سطح,علمی,آموزش,عالی,ارتقا,یابد Icana

داود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به لزوم جذب دانشجوی خارجی، گفت: برای جذب دانشجوی خارجی از یک سو باید سطح علمی دانشگاه‌ها ارتقا یابد و از سوی دیگر خدمات‌رسانی بهتری انجام شود تا تراز علمی کشور در دنیا افزایش یابد و دانشجویان خارجی به تحصیل در ایران تشویق شوند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای جذب دانشجویان خارجی باید تسهیلات ویژه‌ای مانند امکانات رفاهی زندگی، خوابگاه، سهولت در رفت و آمد و... درنظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه پذیرش دانشجو خارجی می‌تواند به اقتصاد و آموزش عالی کشور کمک بسیاری کند، اظهار کرد: جذب این دانشجویان نیازمند مشوق‌هایی از جمله دریافت شهریه اندک است چراکه امروزه کشورهای همسایه نیز به دنبال پذیرش دانشجو هستند و با کاهش هزینه برای تحقق این امر می‌کوشند؛ دریافت شهریه‌ از دانشجویان خارجی باید به گونه‌ای باشد که آنها را برای تحصیل در ایران تشویق کند.

محمدی ادامه داد: اگرچه افرادی که برای ادامه تحصیل وارد ایران می‌شوند بهتر  است با زبان فارسی آشنا باشند اما برخی از این دانشجویان که زبان فارسی را نمی‌دانند با مشکلات بسیاری مواجه می‌شوند وزارت علوم برای این مشکل باید تمهیدات ویژه‌ای بیاندیشد.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای  اسلامی تاکید کرد: اگرچه با جذب دانشجو می‌توان از تعطیلی بسیاری از مراکز دانشگاه‌های کشور جلوگیری کرد اما این نتیجه در بلند مدت حاصل می‌شود؛ اگر وزارت علوم به دنبال تحقق این امر است باید موازی با ارتقا کیفیت سطوح آموزشی در دانشگاه‌ها اطلاع‌رسانی مناسبی نیز برای مخاطبان برون مرزی انجام دهد چرا که بسیاری از دانشجویان خارجی از امکانات علمی کشور مطلع نیستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet