هدر موبایل
1388/05/25 10:01:00
سرویس سیاسی
عملکرد شاهرودی در قوه قضاییه -1

رحیمی:احیاءداد‌سراها ازنقاط مثبت عملکردشاهرودی است

**سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: احقاق حق و اجرای عدالت امری کیفی است و با آمار و ارقام سنجیده نمی‌شود بلکه با رضایت عموم مراجعه کنندگان به دستگاه قضایی قابل ارزیابی است.

"امین حسین رحیمی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت اظهار داشت: عملکرد ده ساله "سیدمحمود هاشمی شاهرودی" در قوه قضائیه را باید از زوایای مختلف بررسی کرد چرا که هم ده سال، زمان کمی نیست و هم حوزه‌های کاری این دستگاه بسیار وسیع است.

وی خاطر نشان کرد: من حیث‌المجموع می‌توان عملکرد آیت ا.. شاهرودی را مثبت ارزیابی کرد ولی این بدان معنا نیست که ایرادی در عملکرد ایشان وجود نداشته باشد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شاورای اسلامی با بیان این که مهمترین وظیفه قوه قضائیه، احقاق حق است، گفت: برای قضاوت در مورد عملکرد رییس قوه‌قضائیه، باید دید که این دستگاه تا چه حد در احقاق حقوق مراجعین موفق بوده است.

رحیمی یاد آور شد:‌ متاسفانه علی‌رغم زحمات فراوانی که قضات متحمل می‌شوند خروجی کار که همانا احقاق حق است، کمتر دیده می‌شود.

وی با تاکید بر این که قضاوت فقط یک علم نیست، افزود: ممکن است فردی دکترای حقوق هم داشته باشد ولی قادر به قضاوت کردن نباشد، لذا قضاوت یک هزات و هر کسی شم قضایی تشخیص حق از باطل را ندارد.

سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی اطاله دادرسی را یکی از مباحثی دانست که موجب تضییع حقوق افراد می‌شود و گفت: آیت ا.. شاهرودی در مدت زمان مسئولیت خود در جهت سرعت دادن به بررسی پرونده‌ها تلاش زیادی کردند اما توفیق چندانی در این زمینه بدست نیاوردند.

وی از احیاء داد‌سراها به عنوان یکی از نقاط مثبت عملکرد رییس قوه قضائیه یاد کرد و اظهار داشت:‌ تشکیل شوراهای حل اختلاف نیز یکی دیگر از نقاط قوت عملکرد ایشان است اگر چه تمام اهداف مدنظر محقق نشد اما بحث‌هایی از این شوراها که به امور صلح و سازش مربوط می‌شد، بسیار موفق عمل کرد و ما شاهد حل بسیاری از اختلافات بزرگ در شهرستان‌های کوچک از طریق کدخدا منشی هستیم.

رحیمی تصریح کرد: احقاق حق و اجرای عدالت یک کار کیفی است و با آمار و ارقام سنجیده نمی‌شود بلکه با رضایت عموم مردم مراجعه کننده به دستگاه قضایی قابل ارزیابی است.

وی افزود: نحوه برخورد قضات و کارکنان دستگاه‌ قضایی در جلب رضایت مردم بسیار مهم است که ایشان در این حوزه موفق نبوده‌اند اگر چه در این جهت تلاش‌های زیادی کردند اما ارباب رجوع از وضعیت موجود راضی نیستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet