ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1396/12/01 11:50:56
سرویس سیاسی
رضایی تشریح کرد:

دست اندازهای آمریکا برای تشکیل دولت شبه رسمی در سوریه

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است اگر محور مقاومت ایران، روسیه، سوریه و ترکیه ایستادگی کنند آمریکا نمی‌تواند دولت شبه رسمی در سوریه راه اندازی کند.
دست اندازهای آمریکا برای تشکیل دولت شبه رسمی در سوریه عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است اگر محور مقاومت ایران، روسیه، سوریه و ترکیه ایستادگی کنند آمریکا نمی‌تواند دولت شبه رسمی در سوریه راه اندازی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607102758757007.jpg دست,اندازهای,,آمریکا,برای,تشکیل,دولت,شبه,رسمی,در,سوریه Icana

محمد ابراهیم رضایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  در واکنش به اعلام آمریکا مبنی بر تأسیس دولت شبه رسمی در سوریه گفت: این رفتار ناشی از سیاست استکبارطلبانه و سلطه طلبانه آمریکا است که به خاطر حمایت از اسرائیل این اقدامات را صورت می دهد در غیر این صورت هیچ منفعتی برای ایالات متحده ندارد.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر اینکه آمریکا نمی تواند تا ابد در سوریه بماند، عنوان کرد: آمریکایی ها در گذشته چنین ادعاهایی را نیز درباره عراق داشتند اما ملت این کشور توانست آنها را از عراق بیرون کند از این رو آمریکا آینده ای در منطقه نخواهد داشت.

وی افزود: در این بین ترکیه نیز از این واهمه دارد که آمریکایی ها با استفاده از قدرت کردها به خصوص پ ک ک قصد آسیب رساندن به این کشور را داشته باشند و برای آن هیچ همراهی با آمریکایی ها نخواهند داشت، از این رو معتقدیم آنها چندان نمی توانند سیاست خود را پیش ببرند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: با تمام این تفاسیر اگر محور مقاومت ایران، روسیه، ترکیه و سوریه حفظ شده و همگی با هم عمل کنند قطعا آمریکایی ها نمی توانند برای همیشه در سوریه مستقر شده یا اقدام به اجرای فکر غلط خود مبنی بر تشکیل دولت شبه رسمی کنند.

به گزارش خانه ملت، وزیر خارجه سوریه اخیرا گفته است آمریکا قصد دارد تا ابد در سوریه بماند و تلاش می کند دولتی شبه رسمی در سوریه تشکیل دهد./

گفت و گو از مهدیه قربانی

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet