ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1396/11/30 10:52:51
سرویس اجتماعی
جلودارزاده:

بازار تهران قلب تپنده اقتصاد پایتخت/ امکان تخلیه بازار در زمان آتش‌سوزی وجود ندارد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بازار تهران را قلب تپنده اقتصاد پایتخت خواند و ایمن سازی و ساماندهی آن را ضروری دانست.
بازار تهران قلب تپنده اقتصاد پایتخت/ امکان تخلیه بازار در زمان آتش‌سوزی وجود ندارد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بازار تهران را قلب تپنده اقتصاد پایتخت خواند و ایمن سازی و ساماندهی آن را ضروری دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201605101515689789.jpg بازار,تهران,قلب,تپنده,اقتصاد,پایتخت/,امکان,تخلیه,بازار,در,زمان,آتش‌سوزی,وجود,ندارد Icana

سهیلا جلودارزاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با هشدار نسبت به ناایمن بودن بازار تهران، گفت: حفظ و ایمن سازی بازار به عنوان میراث فرهنگی و محل کسب و کار تعداد زیادی از شهروندان پایتخت واجب شرعی است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم ایمن سازی و ساماندهی بازار تهران، افزود: شورایاری منطقه بازار و کسبه باید با همکاری مناسب تمیهدات لازم  برای ایمن سازی بازار را اتخاذ کنند.

وی با تاکید بر اینکه شورای شهر باید رسیدگی به وضعیت بازار تهران را در دستور کار خود قرار دهد، تصریح کرد: شورای شهر باید مذاکراتی را با نمایندگان اصناف داشته باشد تا بی خطرسازی آن سریع تر تحقق یابد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، بازار تهران را قلب تپنده اقتصاد پایتخت دانست و ادامه داد: امکان انتقال کسبه و تخلیه بازار به هیچ وجه وجود ندارد بنابراین ایمن سازی و بی خطرسازی آن باید با برنامه ریزی مناسب و منطقه به منطقه انجام شود؛ در بسیاری از کشورها بازسازی ها در طول فعالیت نیز انجام می شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم، با یادآوری اینکه ساختمان های ناایمن و خطرساز زیادی در پایتخت وجود دارد که باید هر چه سریع تر تخلیه و ایمن سازی شوند، گفت: نیاز است قوانین و مصوبات ایمن سازی ساختمان های فرسوده اجرا شده و متولیان امر نظارت مناسبی بر این مهم داشته باشند و همچنین وضعیت این ساختمان هایی باید به طور مرتب بررسی و با برنامه زمانبندی شده ایمن سازی آنها در دستور کار قرار گیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم ایمن سازی ساختمان های ناایمن و خطرساز در پایتخت، با انتقاد از اینکه حداقل های ایمنی در ساختمان های شهری رعایت نمی شود، تصریح کرد: متاسفانه بی توجهی شهروندان به این مهم مانند فاجعه پلاسکو به وضوح دیده می شود./

پایان پیام

خبرنگار: مرتضی ندرلو

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet